Vlasy

Nejlepší účesy pro baculky v roce 2023

Nejlepší účesy pro baculky v roce 2023

Máte-li pár kilo navíc a kulatější obličej, patrně pátráte po střihu vlasů, který vás opticky zeštíhlí. Jaký to je? To vám prozradíme v následujícím článku. Pak už jen stačí svěřit se do rukou zkušeného kadeřníka a je hotovo.

Dlouhé vlasy

Baculkám sluší dlouhé vlasy. Ty opticky celou postavu zúží (podobně jako to dělají svislé pruhy na oblečení) a navíc k sobě připoutají pozornost a okolí se pak tolik nebude soustředit na případné nedostatky. Ovšem pozor, vlasy je třeba nosit rozpuštěné a nestahovat je do culíku. Ideálně mějte vlasy přehozené dopředu tak, aby vám padaly na prsa.

Tip pro vás: Zkuste vlasy navlnit pro větší objem. Vlny zjemní kontury tváře a obličej bude vypadat jemnější a drobnější.

Asymetrická ofina

Ofina se hodí pro všechny ženy, ale je třeba správně zvolit její délku. Pokud máte pár kilo navíc, je pro vás zcela nevhodná rovně střižená ofina. Jen by vaši tvář dělala kratší a širší. Mnohem lépe pak bude vypadat ofina asymetrická. Ta váš obličej naopak zeštíhlí a zjemní.

Tip pro vás: U plnějších tváří je vhodná nejen asymetrická ofina, ale i asymetrická pěšinka. Pokud se na ofinu necítíte, zkuste právě asymetrickou pěšinku. Rozdělení vlasů uprostřed naopak nedoporučujeme, učiní vaši tvář ještě kulatější než je.

Sestříhané vlasy

Ženy plnějších tvarů by neměly mít vlasy po bradu, ideální je délka vlasů alespoň po ramena. Vhodné jsou takzvané vrstvené účesy, které dokážou ubrat pár kilo. Důležité je, aby vlasy padaly do tváře a částečně ji zakrývaly. Ideální je delší postupný střih, který pokračuje i pod bradou.

Tip pro vás: S tímto sestřihem můžete dát vlasy klidně i do culíku. Pár pramenů vždy zůstane volných, bude vám lemovat obličej a padat do tváře. Tyto prameny zajistí, že váš obličej bude vypadat štíhlejší.