Móda

Jak nosit vrstvy: Tipy na vrstvení oblečení pro rok 2023

Jak nosit vrstvy: Tipy na vrstvení oblečení pro rok 2023

Ráno je ještě zima, ale odpoledne už teplo? Poradíme vám, jak se oblékat, abyste ráno nemrzly a odpoledne se nepotily. Řešením je vrstvení. Tady je návod, jak na to. Vrstvení oblečení se vám bude hodit nejen v běžné dny, ale i při sportovních aktivitách.

Kombinujte materiály a barvy

Outfit složte alespoň ze tří vrstev. Spodní vrstva by měla přiléhat k tělu a ideálně by měla být jednobarevná (v neutrálním tónu). Následovat může výraznější a barevnější kousek. Třetí vrstvu pak opět volte v neutrální barvě.

Jaké materiály zvolit? Jaké jsou vám příjemné. Na těle vám bude příjemná bavlna, vrchní kousek může být vlněný, z denimu či koženky.

Bílá košile jako základ a pár dalších užitečných tipů

Pokud jste začátečnice, zvolte jako základ bílou košili. Na ni pak můžete vrstvit, a to zcela podle vlastního stylu. Ke košili se totiž hodí svetr i mikina, podpatky i tenisky. Záleží jen na vás.

Pár užitečných tipů:

  • Věnujte pozornost dálce jednotlivých vrstev. Obvykle je dobré, aby spodní vrstvy byly kratší a ty vrchní delší. S oblečením si však můžete i pohrát a zkusit to úplně naopak.
  • Až si na sebe oblečete všechny vrstvy, podívejte se do zrcadla a ujistěte se, že nevypadáte neforemně. Pokud ano, vyměňte některé volnější kousky za kousky upnutější nebo sepněte některou z horních vrstev páskem.

Vrstvení oblečení při sportu

Vrstvení oblečení využijete také během sportovních aktivit. Důležitá je v tomto případě především spodní vrstva, kterou by mělo tvořit funkční prádlo. Odvádí pot z těla, rychle schne. Musí dobře sedět na těle. Druhá vrstva oblečení pak plní izolační funkci a může to být například mikina. Poslední svrchní vrstva (bunda, pláštěnka) vás ochrání před rozmary počasí.