Krása a módaVlasy

Účesy pro oválný obličej – inspirace pro rok 2024

Účesy pro oválný obličej – inspirace pro rok 2024

Oválný obličej je považován za univerzální. Pokud jde o střih vlasů nebo jejich délku, sluší mu totiž prakticky cokoli. Účesy pro oválný obličej tak mohou mít mnoho podob. Jste-li majitelkou oválné tváře, můžete si nyní poskočit radostí. Vaše možnosti jsou totiž prakticky neomezené!

Inspirace na účesy pro oválný obličej

I když se o oválném obličeji hovoří jako o univerzálním tvaru, který si sedne prakticky s čímkoli, možná vám jednoduše došla inspirace. Toužíte po změně, chcete zkusit něco nového, ale nevíte, jaké účesy pro oválný obličej zvážit a kterým se vyhnout. Proto pro vás máme inspiraci – mezi následujícími účesy si jistě dokážete vybrat.

  • Dlouhé vlnité vlasy
  • Vlasy na pěšinku
  • Vlnitý bob
  • Divoká ofina
  • Krátké vlasy
  • Rovná ofina k obočí

Dlouhé vlnité vlasy

Patříte-li k ženám, které hrdě nosí dlouhé vlasy, neváhejte si je čas od času navlnit. Nemusí jít o drobné kudrlinky, i jemné tzv. ledabylé vlny budou ve vašem případě vypadat šik.

Vlasy na pěšinku

Účesy pro oválný obličej jsou velmi často takové, které mají ofinu tzv. na pěšinku. Vůbec se nebojte rozčísnout si vlasy uprostřed, bude vám to slušet.

Vlnitý bob

Bob je nestárnoucí klasika, kterou si ženy s oválným tvarem obličeje mohou směle dovolit. V tomto případě je vhodný i vlnitý bob, který na pohled vypadá velmi zajímavě.

Divoká ofina

Nebojíte se nosit ofinu? Pak vám radíme vybrat si účesy pro oválný obličej, kterým dominuje tzv. divoká ofina. Působí velmi moderně a živě.

Krátké vlasy

Ženy s oválným tvarem obličeje se vůbec nemusí bát nosit i krátce střižené vlasy. Jelikož máte oválnou tvář, skvěle vám padnou i krátké střihy.

Rovná ofina k obočí

A jsme zase u té ofiny. Výhodou oválného obličeje je, že si můžete dovolit prakticky cokoli – tedy i rovně střiženou ofinu sahající těsně k obočí.