Móda

Jak nosit volné sukně: Tipy pro rok 2023

Jak nosit volné sukně: Tipy pro rok 2023

Snad každá žena má ve svém šatníku alespoň jednu sukni. Ať je to pouzdrová sukně, minisukně nebo naopak midi sukně, dnes už existuje nespočet typů. V tomto článku si ale pojďme popovídat o tom, jak nosit volné sukně.

Sukně s blejzrem

Blejzr je jedním z těch kousků, které nikdy nevyjdou z módy, a to se nezmění ani v roce 2023. Pokud jste vysoká a štíhlá, pak můžete zvolit oversized blejzr. Pokud jste spíše menšího vzrůstu, volte sako na míru, které na vás nebude viset.

Sukni ještě navíc můžete doplnit páskem a nebo převázat samotné sáčko. Tento doplněk skvěle zvýrazní váš pas.

Body místo košile

U volných sukní je cílem vytvořit siluetu. A jelikož tento typ sukní nikde nepřiléhá, harmonii můžete také nastolit obyčejným body, které obléknete místo košile. Tím vyvážíte objem plnosti sukně. Volte ale spíše neutrální odstíny jako je bílá nebo černá a snažte se vyvarovat křiklavým barvám.

Sukně a crop top

Dobrou volbou k volným sukním jsou také crop topy, které jsou teď velmi trendy. Ten navíc nemusí působit vůbec vulgárně, pokud zvolíte vhodný typ střihu. Pro elegantní styl se snažte držet stejných odstínů crop topu a sukně. Takto sladěné kousky pak budou ve finále působit jako šaty.

Sukně a svetr

V chladném jarním dni nebo v chladné letní noci se vyplatí vzít si svetr nebo mikinu jako svrchní vrstvu oufitu, nebo je mít alespoň po ruce. Pokud se ale rozhodnete pro svetr, můžete ho zastrčit za sukni nebo ho přepásat stylovým páskem. Stylově budou působit i svetry se ¾ rukávy.

Nezapomínejte na podpatky

Podpatky vašemu outfitu dodají skvělou vzpruhu. Jak ale podpatky vybírat? Stačí se řídit jednoduchým pravidlem. Pořiďte si takové boty, jejichž barva odpovídá vašemu odstínu pleti, abyste dosáhli optimálního výsledku. Pokud se poohlížíte po podpatcích, které se vymykají odstínu pleti, zvolte klasický a minimalistický styl.

Zvýrazněte pas

Jak jsme se již zmiňovali, při tvoření outfitů, které zahrnují volné sukně je důležitý pásek. Jaký ale zvolit? Snažte se vybrat si tenký provazový pásek v béžovém odstínu a nebo tenký černý pásek. Tyto dva opasky jsou univerzální a nic jimi nezkazíte.

Při nošení dbejte na to, abyste pásek nosili v nejužší části pasu. Příliš vysoko umístěný pásek způsobí, že budete vypadat širší, než jste, a příliš nízko umístěný pásek vám zkrátí nohy.