KrásaMóda

Jak nosit klobouky: 3 rady od stylisty

Jak nosit klobouky: 3 rady od stylisty

Klobouky jsou skvělým doplňkem, který dokáže dodat vašemu outfitu styl a eleganci. Nicméně je potřeba vědět, jaký klobouk si vybrat a jak ho správně nosit, aby vypadal skvěle a přinášel vám skutečné pohodlí. V tomto článku vám tedy přinášíme 3 rady od profesionálního stylisty, jak nosit klobouky s jistotou a sebevědomím – od výběru správného klobouku až po jeho správné nošení. Získáte zde užitečné tipy, které vám pomohou vytvořit dokonalý outfit s kloboukem.

Vše začíná už správným výběrem

Vyberte správnou velikost klobouku – velikost je totiž naprosto klíčovým faktorem pro pohodlné nošení klobouku. Pečlivě tedy změřte obvod své hlavy, jenž by měl být ve výsledku o půlcentimetr menší než následná velikost pořizovaného klobouku. Pro pohodlí při nošení je totiž potřeba mít drobný přesah.

Důležité je rovněž nosit pouze klobouky, jež jsou vhodné pro váš tvar hlavy. Z tohoto pohledu jsou lepší klobouky z tužších materiálů, protože ty lze lépe a pevněji vytvarovat tak, aby dokonale kopírovaly tvar vaší hlavy. Na léto přesto raději volte lehčí a prodyšný materiály, zatímco na chladnější dny volte zmíněné pevnější materiály.

Jak nosit klobouk stylově?

Ujistěte se, že klobouk je vždy správně umísťován na vaší hlavu. Měl by sedět rovnoměrně, zakrývat více než polovinu čela a zároveň by měl být pohodlně nasazený v oblasti kolem temene. Je však potřeba si uvědomit, že na trhu je mnoho různých typů klobouků, a každý z nich se nosí trochu jinak – vyzkoušejte tedy různé varianty a najděte ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Nezapomínejte na to, že důležitou roli hraje i přizpůsobení klobouku outfitu. Vyberte si tedy klobouk, který se hodí k vašemu oblečení a stylu, aby mohl výsledek vypadat vždy dokonale harmonicky a esteticky. Při nošení klobouku, aby dobře vypadal, je dokonce potřeba myslet i na správné držení těla. Držte tedy svou hlavu vzpřímeně, aby vám z ní klobouk nesjížděl, a mohl tak vždy vypadat skutečně elegantně.

Nezapomínejte na péči o klobouk

Abyste mohli nosit skutečně hezký a dobře vypadající klobouk, tak jej udržujte čistý. Pravidelně tedy čistěte a ošetřujte váš klobouk podle pokynů výrobce. Udržování čistoty klobouku nejen napomáhá tomu, aby lépe vypadal, ale zároveň prodlužuje jeho životnost. Když klobouk delší čas nepoužíváte, vypolstrujte jej, aby se nezačal krabatit.