KrásaMóda

Jak nosit jednobarevné šaty: Jednoduhé tipy

Jak nosit jednobarevné šaty: Jednoduhé tipy

Jednobarevné šaty jsou oblíbené pro svou jednoduchost a všestrannost. Mohou působit elegantně, ale také sportovně. Záleží, jak se je rozhodnete vynést. A pokud byste si přece jen nevěděli rady, máme pro vás několik tipů.

Přidejte texturu

Chcete-li svému vzhledu dodat vizuální zajímavost, hloubku a rozměr, aby nebyl  váš outfit nudný, zapojte do role strukturu. A teplejší svetr nebo kardigan jsou kousky oblečení, které oceníte zejména během chladného rána.

Pokud jsou vaše z bavlny, vhodnou kombinací je kůže, pokud se jedná spíše o hedvábí, můžete navléknout semišové sáčko. A texturu nemusíte do outfitu zařadit jen svetrem, ale například i prostřednictvím vhodně zvolených bot!

Přidání kontrastu

Pokud se rozhodnete obléci pouzdrové šaty, které jsou samy o sobě jemné, můžete je kombinovat s „těžšími“ prvky. Mezi ně patří například oversized sako (dejte si pozor, aby bylo také jednobarevné!) nebo je doplnit o vojenské boty. S těmito kombinacemi budou vaše jednobarevné šaty působit nejen vyváženě, ale také zajímavě.

Pokud jsou pro vás tyto doplňky příliš drsné, zvažte něco jemnějšího jako je například perlový choker.

Sportovní vzhled

Pokud máte v oblibě sportovní oblečení, neznamená to, že se jednobarevných šatů musíte vzdávat. Právě naopak. Šaty v pastelových barvách můžete doplnit o mikinu s kapucí nebo tenisky. Jsou to právě bílé tenisky, které se dají s šaty velice často kombinovat, aniž by působily nevkusně.

Abyste podpořily uvolněnější vzhled, dobrou volbou jsou také šaty s rozparkem. Díky nim se šaty nebudou lepit na boky a stehna a získáte větší svobodu při pohybu.

Zdůrazněte partie

Ne každá žena se pyšní vypracovaným dokonalým tělem. Je na čase se smířit, že křivky tu zkrátka vždy byly a budou, a proto je třeba je dát na odiv! Když tak obléknete šaty v jedné barvě, věnujte pozornost také doplňkům. Pokud máte širší boky, umístěte do pasu opasek. A to nejlépe o odstín světlejší nebo tmavší kousek než jsou vaše šaty.

Vylepšete pomocí doplňků

Když se vysloví slovo: šaty, většině z nás se vybaví formální události nebo kancelářská uniforma. Nemusí tomu tak být ale vždy, jak jsme vás již přesvědčili, když jsme mluvili o kombinaci jednobarevných šatů a tenisek.

Nicméně jsou tu ženy, které si na elegantní vzhled potrpí. Pokud tedy chcete své šaty ještě více vyšperkovat, stačí do role zapojit šperky. Přidat můžete například vrstvené náhrdelníky, náramky, výrazné náušnice, zábavný prsten nebo brož a pár skvěle padnoucích podpatků.