Zdraví

Jak hubnout bezstarostně: Průvodce snadnou cestou ke zdravé váze

Jak hubnout bezstarostně: Průvodce snadnou cestou ke zdravé váze

Zdravá váha má vliv na zdraví a na to, jak se cítíme. Máte nějaké to kilo navíc a rádi byste se jej zbavili? Pak se nechte inspirovat našimi tipy, jak hubnout bezstarostně.

Nižší příjem sacharidů a sladkostí

To, co jíte je pro hubnutí velice důležité. Nadbytečných kilogramů se zbavíte snadněji, zlepšíte-li kvalitu přijímaných potravin. Velmi důležité je snížit příjem cukrů a rychle metabolizovaných sacharidů. Eliminujte konzumaci potravin, které mají vyšší glykemickou zátěž. Do této skupiny patří sladké svačinky nebo zpracované sacharidy.

Vyšší množství potravin rostlinného původu

Rostlinná strava podporuje hubnutí. Kromě toho obsahuje celou řadu tělu prospěšných živin a má velké množství zdravotních výhod. Jedním z důvodů, proč podporuje hubnutí, je vyšší obsah vlákniny a vody. Ty neobsahují žádné kalorie ani tuky, ale více zaplní žaludek. Tím se sníží pocit hladu. Zaměřte se na konzumaci minimálně pěti denních porcí různě barevných druhů. Díky ovoci a zelenině, kterými nahradíte kalorické přísady, vytvoříte méně kalorické pokrmy.

Dostatek tekutin

Příjem většího množství tekutin je spojován s hubnutím. Pomáhá navozovat vyšší pocit sytosti a bojuje s touhou po cukru. Voda je také nezbytná v procesu spalování tuků a při tvorbě energie. Pijte vodu i před každým jídlem. Vynechávejte slazené nápoje.

Dostatek pohybu

Jedním z účinných způsobů, jak snížit hmotnost, je zvýšení termogeneze – energie vynaložené na vše,co děláte. Pohyb jakéhokoli typu je velmi užitečným nástrojem sloužícím k regulaci hmotnosti. Jednou z možností pohybu je chůze, která je nejen skvělá, ale i levná, nic speciálního pro ni nepotřebujete, pouze kvalitní obuv a vhodné oblečení. Budete-li využívat silový tréninky, kromě hubnutí spálíte více kalorií a podpoříte budování svalové tkáně.

Kvalitní snídaně

Vyvážená snídaně by měla obsahovat vlákninu, bílkoviny a zdravé tuky. Vynecháte-li snídani, můžete negativně ovlivnit svoje hormony hladu. Pak máte potřebu konzumovat velké porce jídla nebo rychlé cukry. Sytá snídaně vás činí spokojenými a zažene chutě během dne.

Zaveďte doma společnou snídani

Dostatek spánku

Nedostatek spánku může zpomalovat metabolismus. Chronický nedostatek spánku dokonce ovlivňuje hormony hladu. Nedostatečný spánek má vliv na konzumaci méně kvalitních potravin.