Krása

Jak často používat masku na vlasy

Jak často používat masku na vlasy

Každý člověk má jiné vlasy a každé vlasy potřebují jinou péči. Kromě pravidelného mytí bychom svým vlasům měli dopřát i nějakou tu péči navíc. Maska na vlasy je pro tento případ ideální. Dokáže se postarat o zničené, suché i nedostatečně vyživované vlasy. Jak často masku na vlasy používat? Nejen na tuto otázku vám odpoví následující článek.

Maska na vlasy není šampón

Základní pravidlo zní: Všeho moc škodí! Masku na vlasy určitě nepoužívejte každý den, k tomuto účelu ani není určena. Na druhou stranu by se maska určitě měla stát součástí pravidelní péče o vaše vlasy. Posiluje totiž vlasové struktury, hydratuje, vyživuje, dodává lesk, omezuje lámavost či zajišťuje rychlejší růst vlasů. Maska proniká do hlubších vrstev a napracuje poškození vlasů.

Obecně platí, že maska na vlasy by se měla používat asi dvakrát až čtyřikrát měsíčně. Avšak záleží samozřejmě také na stavu vašich vlasů, konkrétní masce, kterou se chystáte použít nebo na tom, jak často si myjete vlasy. Ošetřující a ochranný účinek masky na vašich vlasech trvá asi pět umytí. Pokud si tedy myjete vlasy každý den, můžete masku na vlasy používat 1x týdně.

Hodně poškozené vlasy a maska

Pokud jsou vaše vlasy hodně poškozené, můžete z počátku masku používat častěji, a to třeba každé druhé mytí. Tento postup zopakujte 3x po sobě a poté používejte masku každé třetí mytí. Sledujte, zda se stav vašich vlasů zlepšuje.

Masku také doporučujeme použít pokaždé, když jsou vaše vlasy více namáhány, například po návštěvě solária, po dovolené u moře apod.

Druhy masek na vlasy

Tak jako existuje velké množství různých typů vlasů, existuje i velké množství masek. Masky na vlasy jsou:

  • hydratační
  • podporující růst
  • regenerační
  • k ošetření roztřepených konečků
  • na suché vlasy
  • přírodní

Chystáte-li se svým vlasům poskytnout další péči, masku pečlivě vyberte. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit v kadeřnictví.