Recenze

Dubové kapky alias dubovky – recenze, zkušenosti a použití

Dubové kapky alias dubovky – recenze, zkušenosti a použití

Hledáte přípravek se stahujícím účinkem, který jde použít pro hojení kůže či sliznic, k potěrům na místa po bodnutí hmyzem nebo na výplachy úst v případě bolesti krku nebo zubů? Dubové kapky neboli dubovky by pro vás mohly být zajímavou variantou. V následující recenzi vám představíme naše zkušenosti s dlouhodobým používáním tohoto produktu.

Balení, první dojmy a cena

Dubové kapky jsou umístěny při koupi umístěny v papírové krabičce (kterou jsme v době psaní recenze již bohužel neměli k dispozici). V ní se ukrývá lahvička se samotným obsahem a rozprašovač pomocí kterého se kakpy aplikují. Celkově působí vše kvalitně rozprašovač je vyklápěcí, takže lahvička je skladná a skleněný materiál působí dostatečně odolně proti případnému poškození.

Cena za kterou je Dubovky možné pořídit je na první pohled velmi vysoká a téměř u všech prodejců se pohybuje u 200 ml lahvičky nad hladinou 900 Kč. Menší 100 ml balení je pak k dispozici za cenu kolem 500 Kč.

Složení a chuť

Složení dubových kapek je pak následující: Etanol (alkohol), voda, bylinný extrakt z dubu, řepíku, heřmánku, kostivalu, lopuchu, levandule, jitrocele, šalvěje, přesličky a zlatobýlu.

Na první pohled je tak jasné, že se v Dubovkách nenachází žádné zbytečné látky, ale pouze funkční složky.

Samostatnou kapitolou je chuť kapek. Produkt samozřejmě není určen ke konzumaci s účelem potěšení chuťových pohárků, takže musíte počítat s tím, že nebude úplně lahodný. Při vystřikování do krku pocítíte opravdu velmi výrazně hořkou chuť, která v kombinaci s alkoholem může být pro někoho relativně problematická.

Dubové kapky a zkušenosti s jejich použitím

Použití dubových kapek je velmi univerzální. Jak již bylo nastíněno v úvodu, hodí se zejména pro pro hojení kůže a sliznic, na potěry míst po bodnutí hmyzem či na výplachy úst v případě bolesti krku nebo zubů.

Zejména protizánětlivé účinky při začínající bolesti v krku jsou z osobní zkušenosti opravdu velmi intenzivní. Společně s konzumací dalších doplňků výživy mohou Dubovky zabránit nejedné nemoci. Pozitivní zkušenosti máme také s užíváním pro desinfekční účely a urychlení pokožky po kousnutí hmyzem.

Mohlo by vás také zajímat: Recenze Celaskon

Závěr

Pokud vám nevadí vyšší pořizovací cena a velmi specifická chuť, rozhodně vám můžeme doporučit zakoupení kapek do lékárničky v každé domácnosti. Možnosti jejich použití jsou široké a mohou vám být v mnoha situacích velmi nápomocné. Kromě jejich skutečných účinků jistě doceníte i praktické balení.


Klady

+ Praktické balení a sklopitelný rozprašovač

+ Perfektní fungování

Zápory

– Vyšší cena

– Nepříjemná chuť