Cviky a vybavení

Jak dlouho běhat pro hubnutí

Jak dlouho běhat pro hubnutí

Chodíte běhat, abyste dosáhli vysněné postavy, ale nevíte, jak dlouho byste měli pro dosažení svého cíle aktivitu vykonávat? V následujícím článku jsme pro vás připravili souhrn všech důležitých informací, díky kterým se dozvíte, jak dlouho běhat pro hubnutí.

Kalorický příjem a výdej

Hned na začátek je nutné věnovat se nejdůležitějším základním souvislostem, které vycházejí z faktu, že hubnutí je determinované poměrem kalorického výdeje a příjmu. Zcela zjednodušeně je pro redukci tělesné hmotnosti nutné spálit více kalorií než jich přijmout. Zda zvolíte pro jejich spalování běh nebo jakoukoliv jinou aktivitu již záleží čistě na vašich preferencích.

Zapisování potravin a hlídání výdeje

Z výše uvedeného tedy plyne, že univerzální odpověď na otázku „Jak dlouho běhat při hubnutí?“ neexistuje. Proto, abyste zjistili potřebný objem aktivit, potřebujete mít pod kontrolou svůj kalorický příjem. Ten zjistíte sčítáním energetických hodnot všech konzumovaných potravin. Využít pro to můžete například dostupné aplikace. O možnostech počítání kalorií v jídle jsme se více rozepsali v tomto samostatném článku.

Sledování výdeje kalorií je pak o něco složitější, všechny prováděné aktivity si můžete také zapisovat, ale odhadované hodnoty mohou být velmi nepřesné. Určitou alternativou tak může být například měření skrze chytré hodinky nebo náramky.

Podle poměření celkového příjmu a výdeje pak zjistíte, kolik kalorií potřebujete během spálit pro dosažení kalorického deficitu, který vám zajistí vytoužené hubnutí.

Mohlo by vás také zajímat: Cviky na záda s jednoručkami

Rozdíly v intenzitě běhu

Kromě zmíněných skutečností pak samozřejmě záleží také na tom, v jaké intenzitě dané cvičení vykonáváte. Pokud běžíte pomalým tempem, spalování vašich kalorií bude samozřejmě pomalejší. I zde je proto vhodné spálené kalorie v ideálním případě měřit pomocí chytrých hodinek. Pokud je k dispozici nemáte, najděte si hodnoty vztažené k různým náročnostem běhu vzhledem k rychlosti a terénu ve kterém běžíte.

Zdroj: Runningshoesguru.com