Cviky a vybaveníKrása

Jak mít úzký pas: 4 tipy roku 2024 na cviky a zásady zdravé stravy! Znáte je?

Jak mít úzký pas: 4 tipy roku 2024 na cviky a zásady zdravé stravy! Znáte je?

Přebytečný tuk na břiše může ovlivnit vaše sebevědomí, velikost oblečení a vaše zdraví. Hubnutí v oblasti břicha může být obzvláště náročné, pokud vaše tělo přirozeně ukládá tuk v této oblasti, ale existuje mnoho cvičení a malých úprav stravy, které vám můžou pomoci.

Cvičení:

  • Jóga
  • Prkno
  • Boční zkracovačky ve stoje
  • HIIT trénink

Jóga

Jóga může být obzvláště účinná pro zhubnutí břicha, protože kromě spalování kalorií vám pomůže zvládat stres. Začněte s jógou pod dohledem instruktora nebo si zacvičte jógu doma podle dostupných videí na internetu.

Prkno

Lehněte si na zem. S výdechem zvedněte tělo na předloktí tak, abyste byli rovnoběžně s podlahou. Držte pozici co nejdéle a pomalu dýchejte. Dávejte pozor, abyste váhu těla netahali krkem nebo koleny – vaši plnou váhu by měla nést oblast břišních svalů.

Boční zkracovačky

Boční zkracovačky ve stoje procvičují svaly po stranách břicha. Cvičení těchto svalů vám může poskytnout pevnější a štíhlejší pas. Jednu ruku dejte za hlavu, druhou se snažte dotknout vnější strany kolene, ale přitom držte stabilizovaný střed těla a boky. Po několika opakováních tohoto pohybu vyměňte strany. Pokud je pro vás provedení cviku příliš snadné, vezměte si do ruky, na jejíž stranu se nahýbáte, závaží.

Vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT)

HIIT cvičení může být při snižování břišního tuku účinnější než tradiční kardio. Tento typ kardiovaskulárního cvičení zahrnuje krátká období „plné intenzity“, jako je sprint, jízda na kole nebo běh, po nichž následují úseky aktivit s nižší intenzitou, zatímco vaše tepová frekvence zůstává zrychlená. Na internetu je spousta volně dostupných videí.

Zásady stravování pro úzký pas

Nejlepším plánem, jak zhubnout z pasu, je stravování zdravou a pestrou stravou s vysokým obsahem ovoce a zeleniny – včetně rozpustné vlákniny. Vyhýbání se rafinovaným sacharidům, cukru a zpracovaným potravinám, vám pomůže prohloubit kalorický deficit, čímž se rychleji se zbavíte přebytečného tuku.