KrásaMóda

Kterých 7 kousků nesmí chybět v letním šatníku? Tipy na rok 2023

Kterých 7 kousků nesmí chybět v letním šatníku? Tipy na rok 2023

Poohlížíte se dopředu po nových kouscích do letního šatníku? Horké počasí si vyžaduje vzdušné a lehké materiály a myslet byste měli také na účelnost. Pro letní sportovní aktivity budete potřebovat jiné části oděvu než na romantickou večeři nebo do kanceláře. Připravte se na všechno, co vám léto přichystá – těchto 7 kousků rozhodně nesmí chybět v žádném letním šatníku.

1. Letní šaty

Letní šaty využijete v horkých letních dnech i koncem jara, kdy už venku bývá vyšší teplota. Vybírejte takové, ve kterých se budete cítit dobře, ideálně i pohodlně. Z materiálů se zaměřte na bavlnu, len nebo hedvábí. Tyto materiály jsou lehké, vzdušné a dobře prodyšné, zkrátka ideální na léto.

Bílé šaty jsou v létě ideální

2. Letní sukně

Další kus oblečení, který neodmyslitelně k létu patří, je sukně. Na rozdíl od šatů nabízí více možností pro kombinování, a to například s různými topy, tílky, crop topy či triky. Letní sukně by měla být lehká, vzdušná a pohodlná. Volte proto materiály jako je viskóza nebo bavlna.

3. Kraťasy

Pro aktivní dny v teplém letním počasí není sukně dvakrát praktická. Pro tyto případy byste se měli poohlédnout po kraťasech nebo krátkých 3/4 kalhotách. Vybírejte takové, které vám dobře padnou a budou pohodlné. Oceníte je při všech sportovních aktivitách nebo během chladnějších večerů.

4. Bílé tričko

Klasické bílé tričko je neodmyslitelnou součástí letního šatníku. Nejen, že se skvěle kombinuje s dalšími částmi oděvu, ale navíc se dá sladit téměř s čímkoliv. Bílé tričko vás za žádných okolností nezklame, hodí se do práce, do školy, na rande i pro běžný městský outfit.

Crop top snadno zkombinujete se sukní i s kalhotami

5. Plavky

Abyste si léto užili naplno i s koupáním v moři nebo bazénu, budete potřebovat plavky. Hledejte takové, které vám padnou. Zda se rozhodnete pro jednodílné nebo dvoudílné, záleží jen na vás. Rozhodně byste se v nich měli cítit sebevědomě, proto volte takové, které nechají vyniknout vaše křivky. Doporučujeme pořídit si minimálně dvoje, abyste je v případě zamokření mohli vystřídat.

6. Klobouk

Nezapomeňte na ochranu hlavy před sluncem. Klobouk vás nejen ochrání před slunečními paprsky, je také parádním módním doplňkem. Hledejte takový, který bude vyhovovat vašemu vkusu a dobře sedět na hlavě, aby vám neulétl.

7. Sandály

A na závěr nohy. Ideální obuví pro léto jsou sandály. Vyberte si takové, které vám padnou a budou odpovídat situaci – hledáte obuv do práce, či na sport? Chcete-li univerzální, volte spíš neutrální barvy, které se budou dobře kombinovat s dalšími letními kusy v šatníku. Neméně důležité je pohodlí, abyste se mohli v sandálech vydat i na krátkou procházku.