Krása

3 nápady, jak si upravit nehty, aby vypadaly přirozeně

3 nápady, jak si upravit nehty, aby vypadaly přirozeně

Sníte o dokonalých nehtech, ale ty vaše k tomu mají daleko? Někdy stačí jen správná péče o nehty lůžka kolem a dosáhnete dokonalých výsledků už za pár týdnů. Ne každý má štěstí na zdravé nehty. Čtěte dále a podívejte se na 3 nápady, jak si nehty upravit tak, aby vypadaly přirozeně.

1. Věnujte svým nehtům správnou péči

Jako první je třeba nechat narůst své vlastní nehty do přirozené délky. Pro zkracování používejte jemné pilníky namísto nůžek, nehtová ploténka se díky tomu tolik nepoškodí. Kvalitní manikurní pomůcky jsou základ. Pokud trpíte lámavostí nehtů, zkuste vyživovací kůru v podobě vitamínových a pečujících olejíčků, které se vstřebají do struktury nehtu. Tím se vašim nehtům vrátí potřebné zdraví, pevnost a půvab.

Pečující oleje na nehty

2. Používejte přírodní laky na nehty

Pro zpevnění nebo zkrášlení nehtů používejte zásadně přírodní laky na nehty. Neobsahují chemické látky, které by byly pro nehty škodlivé. Totéž platí i pro použití průhledných laků, které jsou ideální pro zpevnění a zdůraznění přirozeně krásných nehtů. Pro odstraňování laků používejte nejlépe odlakovače bez acetonu, které vysušují a narušují strukturu nehtu.

Máte-li rádi barvy a přesto chcete působit přirozeným dojmem, volte jemné, přirozené odstíny, které budou ladit s vaším odstínem pleti. Pro ozvláštnění můžete pak na nehty ještě nanést lesklý nebo matující lak.

3. Umělé nehty

Šikovné manikérky dokáží vytvořit umělé nehty, které vypadají jako přirozené. Musíte jen pečlivě vybírat, aby k vám nehty ladily barvou i tvarem.

  • Barva umělých nehtů – vhodné je používat jemné nude nebo matné barvy.
  • Tvar a délka – jestliže chcete precizně vypadající nehty s maximálním pohodlím při jejich nošení, zvolte zakulacený nebo mandlový tvar a délku maximálně po konec lůžka. Můžete se obrátit na nehtového stylistu.

Umělé nehty většinou připadají v úvahu tehdy, jsou-li vaše nehty nějakým způsobem poškozené, nemocné nebo zkrátka nejsou příliš elegantní. Vhodným řešením jsou také v případě, že si nehty koušete nebo vykonáváte práci, při níž je vhodné mít reprezentativní vzhled.