Krása a módaVlasy

Účesy pro ženy 45 let: 3 rady jak si vybrat slušivý střih

Účesy pro ženy 45 let: 3 rady jak si vybrat slušivý střih

Vybrat slušivý účes pro ženu okolo pětačtyřicátého věku života se může zdát jako náročný a složitý úkol. V tomto věku ženy mnohdy prochází obdobím, kdy mají pocit, že jim ujel vlak, nelíbí se samy sobě, vidí se až příliš kriticky. Existují ale zajímavé a lichotivé účesy pro ženy 45 let, se kterými opět nabudete ztracené sebevědomí.

3 rady jak vybrat účesy pro ženy 45 let

Pokud patříte do této kategorie žen a nevíte, jaké střihy jsou pro váš věk adekvátní, je dobře, že si čtete tento článek. V něm vám dáme tři praktické rady, jak vybrat účesy pro ženy 45 let, co je vhodné, na co se zaměřit a na co si naopak dát pozor. Klíčové je:

  • Znát svou hustotu vlasů
  • Neexperimentovat s barvou
  • Volit snadno upravitelné účesy

Ženám středního věku sluší vícevrstvé střihy

Pro ženy středního věku obecně platí jedno pravidlo: vícevrstvé střihy jsou jasná volba a budou vám slušet mnohem více, nežli jednolitá délka. Vícevrstvý střih vám dodá na atraktivitě a přitažlivosti. Ženám s méně hustými vlasy dokonce přidá na objemu.

Krátké nebo dlouhé?

Nevíte, jestli vám budou slušet krátké účesy pro ženy 45 let, nebo jestli bude lepší vydat se cestou dlouhých vlasů? Ženám okolo padesátky už se příliš nedoporučuje nechávat si extra dlouhé vlasy. Ideální je délka po ramena, nebo pak samozřejmě kratší sestřihy.

Nápady na účesy pro ženy 45 let

Pokud stále nevíte, jakému účesu dát přednost, máme pro vás pár nápadů. Asi tím nejznámějším je střih pixie, který je charakteristický polodlouhými prameny vepředu a poloprůhlednou ofinou. Jde o velmi atraktivní a živý kratší sestřih.

Pro ženy vašeho věku je také velmi lichotivý účes známý jako bob. Ten můžete krásně zkombinovat s ofinou, která zamaskuje známky stárnutí v okolí očí a čela. Pokud toužíte po delších vlasech, zvolte kaskádovité sestříhání a ofinu.