Pleť

Botox v roce 2024: Pro koho se hodí a jak se na něj připravit?

Botox v roce 2024: Pro koho se hodí a jak se na něj připravit?

Také se vám při vyslovení pojmu botox vybaví kamenná tvář a kačeří rty? Ve skutečnosti to takhle horké není. Aplikace látky s názvem botulotoxin patří k nejbezpečnějším a nejběžnějším estetickým zákrokům. Pro koho se hodí a jak se na něj připravit?

Co je to botox?

Botox je oblíbený anti-age zákrok a jeho aplikace je naprosto bezpečná. Látka botulotoxin funguje tak, že ukončí nervová zakončení, která jsou napojená na konkrétní sval a tím tento sval vyřadí z činnosti. Svaly se touto látkou uvolní, což má vyhlazující efekt. Po aplikaci botoxu už dotyčný nemá tolik mimických vrásek, když mhouří oči nebo krčí nos. Pleť má po aplikaci botoxu mnohem mladší vzhled.

Pro koho se botox hodí?

Aplikace botulotoxinu je vhodná jak pro ženy (tady jsou zákroky samozřejmě častější), tak pro muže. Smysl má jen tehdy, pokud je aplikován včas. Botox už tedy nefunguje na hluboké vrásky, které nemá schopnost vyhladit. Lépe řečeno je vždy lepší prevence a aplikace látky už při jemných vráskách, na které fantasticky působí. To, v jakém věku začít, je hodně individuální. Lze říct, že ve dvaceti je na to ještě hodně brzy, ale v padesáti už může být pozdě. Hodně také záleží na tom, jak se o pleť staráte, jaký typ pleti máte a jak moc funguje mimika. Efekt botoxu nastupuje do dvou dnů a může trvat až 5 měsíců.

Jak se na aplikaci botulotoxinu připravit?

Zákrok trvá jen pár chvilek a provádí se bez anestezie. Ošetření jednoho místa zabere maximálně patnáct minut. Před aplikací botoxu není potřeba se nijak zvlášť připravovat. Doporučuje se, aby ženy neměly v tu chvíli menstruaci (dochází k většímu krvácení a tvorbě modřin). Před aplikací by neměly být užity léky proti zánětu a léky, které ovlivňují tvorbu krve. Mnohem důležitější než, to, jak se na zákrok připravit, jsou pravidla, které je potřeba dodržet po něm:

  • 4 hodiny po ošetření se nesmíte naklánět ani si lehat do vodorovné polohy,
  • do dalšího dne se vyhněte fyzické zátěži,
  • dva dny po botoxu necestujte letadlem ani nepijte alkohol,
  • tři dny po botoxu byste neměli podstupovat žádné profesionální ošetření pleti,
  • po aplikaci se vyhněte sauně nebo soláriu.