Móda

Trendy roku 2023? Kožené blejzry a kabáty, kožené šaty i doplňky

Trendy roku 2023? Kožené blejzry a kabáty, kožené šaty i doplňky

Zajímá vás, co se bude nosit v roce 2023? Ke slovu se opět hlásí kůže. V práci unosíte elegantní kožené kousky, na párty můžete vyrazit v kožených midi šatech a vypasovaný blejzr si můžete obléct místo vlněného kabátu hned, jak se trochu oteplí.

Nesmrtelný materiál? Kůže!

Kůže je materiál, který snad nikdy nevyjde z módy a in rozhodně bude i v roce 2023. Pokud tedy ještě v šatníku nemáte základní kožené kousky, určitě si je pořiďte. Chybět by vám ve skříni neměla kožená bunda či kožený kabát. Trendem tohoto roku budou celokožené kabáty v áčkovém střihu, v pase stažené páskem. A pozor, bundičku či kabát si rozhodně nemusíte pořizovat jen v klasické černé barvě, můžete se i trochu odvázat a pořídit si kousek v zářivých barvách.

Patříte-li mezi milovnice sukní, kupte si tzv. tužkovou sukni. Má zvýšený pas, úzký střih a opticky vás zeštíhlí. Hodit se vám budou i kožené šaty, a to především na večerní párty. Pokud sukním nefandíte, sáhněte po kožených šortkách s páskem.

Kožené doplňky

Kožené boty, kabelky a tašky se samozřejmě budou nosit i v tomto roce. Ve svém šatníku už pravděpodobně tyto kousky máte, ale dost možná v něm zatím chybí kožené výrazné boty na vysoké platformě. Právě několikacentimetrová platforma bude letos v módě.

Celokožený outfit

Pokud se chcete stát středem pozornosti, oblékněte na sebe celokožený outfit. Oblečte se do kůže od hlavy až k patě tak jak to umí Kim Kardashian nebo Rihanna. Inspirovat se můžete třeba i filmem Matrix Resurrections.

Veganská varianta

Pokud je vám zabíjení zvířat proti srsti a kožené oblečení z etických důvodů odmítáte mít nejen na sobě, ale i ve skříni, věřte, že tu jsou i veganské varianty. Veganská kůže připomíná svým vzhledem kůži pravou, ale jedná se o umělý materiál tvořený ultrajemnými syntetickými vlákny. K jejich výrobě se nejčastěji používají polymery (PVC a PU). Veganská kůže však může být vyrobena i z přírodních materiálů, a to například z korku nebo ananasových listů.