Krása

5 tipů jak na péči rukou a nehtů v seniorském věku

5 tipů jak na péči rukou a nehtů v seniorském věku

Používáme je každý den, přesto péči o ně mnohdy věnujeme jen minimum času. Řeč je o rukou. Podáváme je při setkání, využíváme je při práci na počítači, v kuchyni i na zahrádce. Pokud ruce nechráníme před zimou a mrazem, tak trpí. Pokud se o ně nestaráme, trpí dvojnásob. Víte, jak se správně starat o své ruce a nehty? Máme pro vás 5 tipů.

S přibývajícím věkem klesá nejen elasticita kůže, ale i množství mazových žláz a schopnost těla vytvářet lipidy. Pokožka je sušší než dřív. Základem péče o ruce v seniorském věku je tedy hydratace. V první řadě je třeba pořídit si kvalitní hydratační krém a ruce s ním pravidelně mazat. Krém by měl obsahovat glycerin, ureu či přírodní mastné oleje.

1. Hydratace pokožky

Ruce si v ideálním případě myjte vlažnou vodou, abyste posílily ochrannou vrstvu kůže, která kromě jiného zabraňuje i vysoušení pokožky. Pokud používáte dezinfekci na ruce, dejte pozor, i ona ruce vysušuje. Je-li venku zima, noste vždy rukavice a ochranné rukavice používejte i při úklidu nebo při práci na zahrádce. V neposlední řadě se snažte dostatečně pít.

2. Masky, peelingy, krém proti pigmentovým skvrnám

Každé ruce si čas od času zaslouží péči navíc. A právě takovou péči nabízejí nejrůznější masky na ruce (regenerují, hydratují) či peelingy (odstraňují odumřelé kožní buňky). Pokud vás trápí pigmentové skvrny, můžete vyzkoušet některý z krémů proti pigmentovým skvrnám.

3. Kvalitní manikúra

Nehty nestříhejte, ale pomocí pilníčku je pilujte v jednom směru. Nehtovou kůžičku zatlačte speciální tyčinkou směrem dolů. Před manikúrou si ruce namočte na deset minut do vodní lázně. Do umyvadla s vodou přidejte i dvě lžíce olivového nebo mandlového oleje. Pokožka vašich rukou pak bude jemnější a olej navíc působí i jako prevence vrásek.

4. Vyživující lak na nehty

Místo barevného laku můžete klidně použít lak vyživující nebo zpevňující. Tyto druhy laků jsou pro vás vhodné především tehdy, pokud máte nehty slabé, často se vám lámou a nebo se třepí.

5. Masáž rukou

Dopřejte si masáž rukou, ať už od profesionála nebo třeba od partnera či kamarádky. Masáž vaše ruce prokrví, prohřeje a pomůže odplavit škodlivé látky pryč z těla. Pozitivně bude působit i na vaši psychiku.