KrásaKrása a móda

Tvary gelových nehtů: 7 základních tvarů, které musíte znát

Tvary gelových nehtů: 7 základních tvarů, které musíte znát

Existuje spousta různých tvarů nehtů, ze kterých si můžete vybrat. Musíte mít na paměti, že výběr správného tvaru nehtů závisí na délce vašich nehtů a prstů. Pokud máte například dlouhé nebo střední nehty, budou pro vás nejvhodnější oválné nebo tzv. coffin tvar nehtů. Pokud jsou vaše prsty přirozeně dlouhé nebo štíhlé, měli byste pravděpodobně zvážit čtvercový tvar nehtů.

  • Kulaté nehty
  • Hranaté nehty
  • Mandlové nehty
  • Čtver-oválné nehty
  • Coffin nehty
  • Jehlové nehty
  • Oválné nehty

Kulaté nehty

Tento tvar nehtů je jednoduchý a snadno se udržuje. Nehty jsou vypilovány do dokonalých půlkruhů. Kulaté nehty jsou považovány za nejodolnější.

Hranaté nehty

Hranaté nehty jsou obvykle nahoře ploché a mají rovné rohy. Jsou dobrou alternativou pro krátké nehty. Tento tvar může být extrémně lichotivý v případě, že máte úzká nehtová lůžka a štíhlé prsty. Údržba krátkých hranatých nehtů je poměrně snadná.

Mandlové nehty

Mandlové nehty se zrodily již v 90. letech, ale moderní jsou dodnes. Tvar je méně extrémní než tvar jehlového nehtu. Bude lepší, když nehty prodloužíte, abyste je zpevnili a zároveň dosáhli požadované délky.

Čtver-oválné nehty

Tento tvar nehtů je podobný čtvercovému a oválnému tvaru nehtů. Jsou skvělou volbou pro dlouhé i krátké nehty a prsty. Nehty jsou pilovány do čtvercového tvaru, ale rohy zaoblují, aby působily jemněji.

Coffin nehty

Věděli jste, že americká hvězda Kylie Jenner si nechává dělat nehty do tvaru coffin, což znamená rakev? Není žádným tajemstvím, že tento tvar je oblíbeným u mnoha hvězd Instagramu. Vzhledem k tomu, že takto upravené nehty se mohou snadno zlomit, doporučuje se nehty prodloužit.

Jehlové nehty

Jehlové nehty jsou dalším velmi oblíbeným tvarem nehtů celebrit. Jehlový tvar nehtů, jak už název napovídá, jsou zpravidla velmi dlouhé a s velmi ostrou špičkou. Nejlépe vypadají velmi dlouhé nehty, takže budete muset pravděpodobně přidat prodloužení nehtů.

Oválné nehty

Oválné nehty jsou vždy v trendu. Jsou vhodné pro dlouhé i krátké nehty. Mohou se snadno zlomit, takže musíte být opatrní, pokud děláte něco rukama.