Krása a módaVlasy

Jak ostříhat jemné vlasy a dodat jim na objemu? 4 nápady na účesy

Jak ostříhat jemné vlasy a dodat jim na objemu? 4 nápady na účesy

Příroda k vám nebyla zrovna vlídná a do vínku vám nenadělila hustou hřívu? Ne všechny ženy mají krásné husté vlasy. Pokud jste majitelkou jemné kštice a často řešíte nedostatek objemu, čtete dál. V dnešním článku vám poradíme, jak ostříhat jemné vlasy a dodat jim na objemu a hustotě.

Když jsou vlasy zplihlé a unavené

Jemné vlasy mohou působit zplihle, což v druhých může evokovat dojem, že o sebe příliš nepečujete. Být majitelkou jemných vlasů není zrovna procházka růžovou zahradou. Možná se často přistihnete při tom, jak závidíte ženám s hustou kšticí, které rozhodně nemusí řešit, že jejich vlasy působí unaveně a mdle.

Tipy jak ostříhat jemné vlasy

Jak ostříhat jemné vlasy, aby nepůsobily tak zplihle, unaveně, bez života a zkrátka nudně? Každý odborník vám řekne, že záleží na vhodném střihu. Vhodně zvolený účes totiž může vaší kštici dodat na objemu, po kterém tolik toužíte. Mezi vhodné účesy patří:

  • Pixie
  • Podkova
  • Mikádo rovného střihu
  • Dlouhá patka a pěšinka na straně

Pixie

Hledáte-li vhodný účes pro hodně jemné vlasy, vsaďte na pixie. Krátký střih, který bezpečně poznáte podle patky, má hned několik výhod – jednak působí dokonale žensky a do karet mu hraje také fakt, že dokáže omladit. Proto je vhodný pro ženy všech věkových kategorií, které řeší jemné a řídké vlasy.

Podkova

Podkova je vlastně variací na klasické mikádo. Můžeme ji doporučit všem ženám, které mají rády hravé účesy. Podkovu poznáte tak, že vepředu jsou vlasy delší, zatímco vzadu jsou kratší. Aby vlasy působily vzdušně, radíme je nechat volně uschnout a následně vyfoukat.

Mikádo rovného střihu

Klasika, která zkrátka nezklame. Nevíte-li, jak ostříhat jemné vlasy, je mikádo dalším z vhodných účesů. Vlasy díky němu vypadají hustě a svěže. Mikádo zároveň není náročné na tvorbu ani na údržbu.

Dlouhá patka a pěšinka na straně

Účes, který působí velmi žensky. Je vhodný pro ty ženy, které si chtějí tu a tam svázat vlasy do culíku nebo si uplést cop. V podstatě jde o ten samý střih, jako je klasické rovně střižené mikádo. Rozdíl akorát spočívá v tom, že díky pěšince na straně vznikne dlouhá patka nahrazující ofinu.