Krása

Blond vlasy s odrosty

Blond vlasy s odrosty

Blond vlasy jsou krásné, ale musejí být pečlivě pěstěné. Jak často se musíte barvit a co podniknout s odrosty?

Odrosty nechte obarvit nebo je zakryjte

Odrosty komplikují život majitelkám všech odstínů vlasů. Blondýnky nejsou výjimkou. Na důležitosti toto téma jednoznačně nabylo v etapě zavřených kadeřnictví. V zásadě máte několik možností, jak je řešit. Tou první je jednoznačně se s nimi nesmířit.

Prakticky to v první řadě znamená chodit adekvátně často ke kadeřníkovi. Barvit byste si měla přibližně 6 až 7 týdnů staré odrosty.

To se vám může zdát jako zbytečně časté či nadměrně finančně náročné. Má to ale i praktický smysl: Je možné, že už se barvu nepodaří dostat do žádoucího odstínu, protože teplo od hlavy, které pomáhá barvě působit, na odrosty nedosáhne.

Nechce se vám do salónu, nebo to není možné? Případně si můžete v takové situaci poradit také sama. V drogerii již existují speciální spreje, kterými můžete odrosty kamuflovat. Výhodou těchto prostředků je to, že okamžitě zasychají a vlasy jsou schopny pokrýt rovnoměrně barvou v požadovaném odstínu. Zakrývací přípravky běžně seženete jako:

  • pudr
  • sprej

Udělejte si z odrostů trend

Další variantou je jednoduše odrosty „přiznat“. Můžete si z nich udělat i nový trend. Podobný předvedla například zpěvačka Dua Lipa. Jde o poměrně extravagantní styl, který je rozhodně pro odvážné nositelky.

Ostatně u ombré a balayage se barva cíleně neaplikuje až ke kořínkům, čímž se vytváří zcela záměrně právě efekt odrostu. Výsledek přitom vypadá až překvapivě skvěle. Dalším vývojem techniky balayage pak vzniklo i tzv. bronde, které efektně mixuje blond a tmavé prameny. A rovněž oproti klasickému plošnému zesvětlení svou nositelku „osvobozuje“ od řešení odrostů každých pár týdnů.

Jestliže se na podobný styling necítíte, jednoduše kadeřníka požádejte, aby vám vlasy v odrostech lehce prosvětlil. Tím se příliš ostrá linie mezi světlým a tmavým odstínem zmírní a výsledek bude vypadat mnohem přirozeněji.