Krása

Domácí zábal na vlasy

Domácí zábal na vlasy

Vaše vlasy jsou poničené, lámou se a chybí jim lesk? Zkusili jste už vyměnit šampon, navštívit kadeřníka i užívat vitamíny, ale nic nepomáhá? Co takhle vyzkoušet domácí zábal na vlasy? Vyjde vás levně a vašim vlasům zaručeně pomůže. Jak na to?

Zábal pro poškozené vlasy

Pokud se vám třepí konečky, padají vám vlasy, nebo se vám vlasy příliš zacuchávají, protože jsou slabé a jemné, zkuste zábal pro poškozené vlasy. Takovýto zábal může být žloutkový, olejový nebo třeba medový. Případně můžete všechny ingredience smíchat dohromady.

Použijte jeden žloutek smíchaný s trochou oleje, samotný olej nebo žloutek se lžící oleje a lžící medu. Směs (nebo samotný žloutek či olej) nanášejte vždy na vlhké vlasy. Vetřete do vlasů a nechte působit asi půl hodiny. Opláchněte studenou vodou a opakujte asi za týden. Pokračujte, dokud se stav vašich vlasů nezlepší.

Zábal pro lesk a sílu vlasů

Chcete-li, aby se vaše vlasy krásně leskly a byly hydratované, můžete vyzkoušet zábal banánový. Rozmixujte zralý banán, přidejte lžičku medu, půl lžičky olivového oleje a trochu citronu. Vše smíchejte, vetřete do vlasů a nechte působit.

Zábal proti vypadávání vlasů

Přílišnému vypadávání vlasů zabrání kávový zábal. Ten nejenže snižuje vypadávání vlasů, ale podporuje i jejich růst. Potřebovat budete dvě lžíce mleté kávy, vaječný žloutek a dvě lžičky olivového oleje. Uvidíte, že tento zábal vašim vlasům prospěje.

Jak zabránit dalšímu poškozování vlasů

Zábaly jsou sice pro vaše vlasy vhodné, ale pokud nic nezměníte ve své každodenní rutině a péči o vlasy, ke zlepšení stavu vašich vlasů stejně nedojde. Vyhnout se musíte několika věcem. Prozradíme vám, co vašim vlasům nejvíce škodí a co tedy určitě nedělat:

  • barvení (především nekvalitními barvami)
  • fénování a žehlení (a horko včetně slunce obecně)
  • nešetrná manipulace s vlasy (ždímání, intenzivní utírání ručníkem, neopatrné česání)
  • prodlužování vlasů