Krása

Tmavě šedá barva na vlasy

Tmavě šedá barva na vlasy

V dnešním článku se dozvíte, jak si poradit s kouřovými stříbrnými barvami a dočasnými spreji. Kim Kardashian to dokázala. A stejně tak Lady Gaga.

V roce 2020 to udělala Bella Hadid, i když s použitím filtru, a předvedla to na TikToku, což vyvolalo obrovský nárůst vyhledávání na Google s otázkou, jak si obarvit vlasy na šedo. I nyní jsou šedivé prameny i nadále žádaným trendem v barvě vlasů.

Barvení vlasů na tmavě šedou

Hnědé a černé vlasyPokud máte hnědé nebo černé vlasy, profesionálové varují před barvením doma. Je totiž pravděpodobné, že vlasy bude nutné odbarvit, aby byly dostatečně světlé a udržely šedou barvu. Odbarvování je složitý proces, který může poškodit vlasy. Chcete-li si zachovat zdravé vlasy, bude možná nejlepší postupovat pomalu a zesvětlovat je postupně. Určitě nejdříve absolvujte diskuzi se svým oblíbeným kadeřníkem a požádejte ho o radu. 
Blond a světlé vlasyDomácí barvení přinese nejvýraznější výsledky těm, kteří mají blond nebo velmi světlé vlasy. Může přidat bohatost a rozměr přirozeným šedinám. U světlých vlasů také máte více možností, jak experimentovat s různými odstíny šedé barvy.

Pokud se chystáte na domácí barvení, hledejte přípravky, které obsahují pečující složky, jako jsou hydratační oleje a vyživující másla. Ujistěte se, že používáte také správnou péči o vlasy speciálně vyvinutý pro ošetření a údržbu barvených vlasů.

Na co nezapomenout před barvením?

  • Na šedou barvu není nikdy příliš pozdě.
  • Ženy všech věkových kategorií mohou nosit tmavě šedou barvu. Některé si nechávají narůst přirozenou šedou, jiné si své vlasy barví.
  • Pokud se plánujete vrhnout do oblasti šedé barvy, je důležité si uvědomit, že některé přirozené odstíny vlasů budou vyžadovat více práce, údržby a péče, než jiné.
  • Ocelová barva šedi se hodí ke každému odstínu pleti.

A zajímavá poznámka na konec? Lidské oko dokáže rozlišit více než 500 odstínů šedi, ne jen 50.