Krása

Barva vlasů k zeleným očím

Barva vlasů k zeleným očím

Patříte k ženám, které mají zelené oči? Pak na ně právem můžete být pyšná. Jaká barva vlasů se k vám hodí?

Jaká barva vlasů se hodí pro zelené oči

Zelené oči představují nejvzácnější barvu očí na světě. Od přírody je mají přibližně pouze 2 % lidí. Za barvu očí je zodpovědný pigment melanin, který je rozložen v duhovce. Děti se tak rodí obvykle s modrýma očima a později se jim barva mění do definitivní podoby.

Jestliže vás tak příroda obdařila tímto krásným odstínem, neváhejte ho umocnit. A to třeba i novou barvou vlasů. Co byste si měla uvědomit, než se vydáte do drogerie nebo usednete do kadeřnického křesla?

Vaše nová barva vám bude slušet, pokud ji zvolíte pečlivě. Spolehlivým vodítkem pro určení vhodného odstínu vaší kštice vám může být barevná typologie. Ta ženy jednoduše kategorizuje do čtyř skupin podle ročních období:

  • jaro
  • léto
  • podzim
  • zima

Podle samotné barvy očí totiž vhodnou barevnou paletu nepoznáte. Zatímco se někde dočtete, že zelené oči souvisejí s teplými typy, přičemž autoři mají na mysli nejspíše klasicky výrazné zelenooké zrzky, jiné články čtenářky nabádají k tomu, aby se spolehly, že zelené oči patří výhradně ke studenému typu.

Jak poznat vhodnou barvu vlasů pro zelené oči

Kde je tedy pravda? V zásadě na obou stranách. Zelenooká klidně může být žena zastupující studený zimní typ, ale i ohnivá rusovláska, která patří nepopiratelně k podzimu.

Podívejte se tak do zrcadla a všimněte si zároveň toho, jakou máte pokožku: Je růžová až namodralá? Vypadají stejně i vaše rty? Nejspíše budete studený typ.

Jestliže jste se dosud nebarvila, zaměřte se stejným způsobem na svou přirozenou barvu vlasů. Chcete-li mít jistotu, že vám to bude slušet i po odchodu z kadeřnictví, jednoduše „věřte“ přírodě a respektujte původní odstín. Podtón by se neměl měnit.

Pokud se vám stále nedaří uhodnout, k jakému typu se zařadit, můžete se podívat i do své skříně a šperkovnice. Určité barvy budou převažovat, nejspíš máte jasno i v tom, zda máte raději zlato či stříbro. I bez znalosti barevné typologie míváme totiž intuitivní tendenci odhadnout, co nám sluší.