KrásaVýživa a doplňkyZdraví

7 nejlepších potravin pro rychlé hubnutí

7 nejlepších potravin pro rychlé hubnutí

Chystáte se zhubnout a dostat svou váhu pod kontrolu? Pak byste měli vědět, že bez správně nastaveného jídelníčku kila jen tak dolů nepůjdou. Je důležité vyvarovat se přebytečného množství jednoduchého cukru a konzumovat takové potraviny, které jsou bohaté na důležité živiny a které vám navíc pomohou s hubnutím. Které to jsou? To vám prozradí dnešní článek a tipy na 7 nejlepších potravin pro rychlé hubnutí.

#1 Luštěniny

Luštěniny jsou nejen výborným zdrojem bílkovin, ale současně jsou také bohaté na vlákninu. Mají nízký glykemický index a nízkou kalorickou hodnotu, což v dietě rozhodně oceníte. Další výhodu luštěnin je jejich pomalá stravitelnost, což znamená, že vám díky nim vydrží pocit sytosti mnohem déle než u jiných potravin.

Luštěniny jsou prospěšné nejen při dietě
Luštěniny jsou prospěšné nejen při dietě

#2 Kuřecí maso

Kuřecí maso, a zejména pak kuřecí prsa jsou bohatá na bílkoviny, ale současně mají také nízkou kalorickou hodnotu. Zároveň jde o velmi nízkotučnou volba masa, na rozdíl například od hovězího nebo vepřové krkovičky. Kuřecí maso přitom můžete upravovat na spousty způsobů, a i když jej pouze uvaříte, jistě si vaše chuťové buňky přijdou na své. 

#3 Chilli

Pokud máte rádi chilli, pak máte v dietě vyhráno. Stačí totiž přidat kousek do jídla, a chilli se postará o to, aby byl váš metabolismus rychlejší, což vám pomůže spalovat tuk výrazně rychleji. Jediná chilli paprička navíc obsahuje množství (takřka celodenní příjem) beta karotenu, což je příhodné pro udržení zdravé pokožky, vlasů a nehtů. 

Chilli
Chilli

#4 Česnek

Česnek mnoho lidí nemá rádo, protože je po něm cítit dech. Je to ovšem škoda, protože obsahuje spoustu látek, které mají pozitivní vliv na organismus. Například obsahuje látku zvanou Allicin, která dokáže zničit mnoho škodlivých bakterií a virů, jež se ve vašem těle může ukrývat v trávicím traktu. 

#5 Zázvor

Zázvor je ve skutečnosti kořen s velmi pikantní chutí, který je hojně používaný zejména v asijské a indické kuchyni. Používá se již po staletí na podporu zažívání, protože má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti a působí proti nevolnosti. V dietě jej oceníte zejména pro obsah trávicího enzymu, který pomáhá trávit bílkoviny.

#6 Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou ideální na snídani, protože vám dodají energii na celé dopoledne. Obsahují totiž sacharidy s pomalým uvolňováním známé také jako komplexní sacharidy, které se v těle dále štěpí a přeměňují na energii. Ve výsledku je díky nim energie tělu dodávána po delší dobu a hladina krevního cukru je tak ovlivněna jen minimálně.

#7 Zelený čaj

Zelený čaj umí být výborným pomocníkem při hubnutí. Je totiž bohatý na polyfenoly, což jsou látky, které se podílejí na urychlení metabolismu těla, konkrétně podporují spalování tuků. Navíc obsahuje také spoustu antioxidantů. Pozor si však dejte na to, že má také vliv na odplavování přebytečných tekutin z těla, proto čaj nezapomínejte zapíjet vodou. Dá se říct, že zelený čaj odvodňuje stejně jako káva.