Krása a módaVlasy

Techniky barvení vlasů: TOP 6 nejoblíbenějších metod

Techniky barvení vlasů: TOP 6 nejoblíbenějších metod

Drtivá většina žen si za svůj život alespoň jednou obarví vlasy. Změna barvy vlasů je totiž poměrně častým lákadlem a také hravým způsobem, jak (třeba i radikálně) změnit image. Znáte techniky barvení vlasů? Pokud ne, pojďme si je teď společně představit.

Znáte často používané techniky barvení vlasů?

Když se řekne barvení vlasů, většina lidí si představí barvu v kelímku, vtipně vypadají kartáč a alobal. Někdo si vlasy barví doma svépomocí, jiný se svěřuje do péče odborníků. Jaké jsou nejčastěji používané techniky barvení vlasů?

  • Balayage
  • Bronde
  • Babylights
  • Ombré
  • Sombré
  • Air Touch

Možná některé z nich znáte, možná třeba vůbec. Není proto na škodu si trochu rozšířit obzory a představit si techniky barvení vlasů, které se teď velmi často používají, a každá z nich má něco do sebe.

Balayage

Tato metoda je známá také jako Mechas Californianas nebo Painting. Pochází z francouzského slovíčka balayer. Tato technika vlasy zesvětluje po pramínkách od kořínků. Tyto pramínky postupně směrem dolů houstnou, dokud se nedosáhne efektu kompletně zesvětlených konců.

Bronde

Bronde je technika, která vznikla jako spojení brunette & blonde. Možná to nevíte, ale tuto techniku pár let zpátky proslavila modelka Gisele Bündchen.

Babylights

Mezi často používané techniky barvení vlasů musíme zařadit také Babylights. Jde o velmi jednou a precizní techniku, při které se vytváří opravdu jemné a přirozeně vypadající zesvětlené proužky vlasů. Je to technika náročná na čas, trvá dvojnásobně tak dlouho jako klasické melírování.

Ombré

Velmi dobře známý pojem, který je původem z francouzštiny a znamená stínovaný. V tomto případě se přechází z jedné barvy do druhé, zesvětlené jsou jen délky vlasů.

Sombré

Zní to podobně, ale není to totéž, tak pozor. Sombré je jemnější verzí výše zmíněného ombré. U této techniky barvení vlasů je přechod mezi jednotlivými barvami opravdu nenápadný, často je doporučován blondýnkám.

Air Touch

Jde o nejmodernější techniku, se kterou se v poslední době setkáváme stále častěji a častěji. Při této technice se za pomoci fénu vyfoukává část drobných kratších vlasů a ty zbylé se následně zesvětlují.