KrásaMóda

Dubnová móda pro seniorky: Co nosit v dubnu 2023

Dubnová móda pro seniorky: Co nosit v dubnu 2023

I když jste dosáhla určitého věku, neznamená to, že nemůžete chodit oblékaná módně, se stylem a elegancí. Ne každý módní trend je pro určitý věk vhodný, přesto může být váš šatník šik. Rozhodně však do něj nepatří kalhoty s gumou v pase, bez jakékoli struktury a se širokými nohavicemi, velká a nadrozměrná trička a halenky bez tvaru nebo plandavé šaty. Nebojte se barev a zkuste je vnést do svého šatníku. Každý outfit oživí třeba barevné doplňky v podobě šátku nebo pásku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem dubnovém šatníku?

Saka

Zima už je pryč, zimní kabáty odpočívají ve skříni. Na řadu přicházejí saka. Můžete v nich vyrazit na procházku nebo delší výlet. Jsou vhodnou volbou i pro nákupy nebo na setkávání s přáteli. Pořídíte-li si klasické sako, vyrobené z kvalitního materiálu, je to nadčasový kousek, který nestárne a vydrží vám dlouhou dobu. Navíc jím můžete doplnit jakýkoli outfit.

Kalhoty

Pokud máte ráda džíny, rozhodně se jejich nošení nevzdávejte ani ve vyšším věku. Zvolíte-li kvalitní a pěkný kousek, může vám navíc ubrat několik let. Musejí vám padnout, neudělají vám bachratý zadek, nebudou nikde volně plandat. Pozor dejte i na vhodný střih přes břicho. Volný model raději ani nezkoušejte. Pokud jste majitelka štíhlejších nohou, můžete si dovolit i užší nohavice. Klasiku představují džíny s nohavicemi rovnými nebo mírně rozšířenými. A jakou barvu vybrat? Ideálně tmavší modrou nebo černou. Chybu neuděláte ani s tmavší šedou nebo zelenou.

Sáhnete-li do nabídky kalhot nedžínových, řiďte se pravidlem, že vám musí dokonale padnout. Měly by zpevnit nejen břicho, ale i zadek.

Topy, trička a halenky

Pod sako se hodí jednobarevné tričko nebo top. Nadčasovou volbu představují trika s proužky. V dubnovém šatníku by rozhodně neměly chybět halenky košilového stylu. Vybírejte takové, které jsou ušité z pevnějších a kvalitnějších materiálů. Co se vzorů týká, dávejte přednost proužkům, jemným květinovým vzorům, puntíkům, ale chybu neuděláte ani s modelem jednobarevným. Ženskost zdůrazní a nějaké to kilo navíc skryjí halenky a topy nařaseného stylu, které navíc zdůrazní ženskou krásu.

Vzhledem k tomu, že v dubnu bývá ještě občas chladno, můžete si pro tento případ obléknou polopřiléhavý svetřík, který je vyrobený z kvalitního materiálu. Dobrou volbou bude i zavinovací model. Halenku, top či triko pak doplníte kardiganem nebo pleteným kabátkem, který bude vyrobený také v polopřiléhavém stylu. Elegantní jsou i kousky, které mají šálový styl nebo jsou jemně řasené.