KrásaPleťZdraví

5 tipů, jak zamaskovat kruhy pod očima nejen po ránu

5 tipů, jak zamaskovat kruhy pod očima nejen po ránu

Tmavé kruhy pod očima rozhodně nepřispívají k příjemnému a dokonalému vzhledu. Abyste se jich zbavili, máme pro vás 5 tipů, jak zamaskovat kruhy pod očima nejen po ránu. Také vám poradíme, jak lze tomuto problému snadno předcházet.

Trik se lžičkou 

Nejjednodušší metodou je přikládání ledového obkladu. Dejte lžičku na cca 10 minut do lednice. Jakmile se vychladí, opatrně ji přikládejte spodní stranou na kruhy pod očima. Chlad pomáhá zmírňovat otoky a zlepšovat krevní oběh, takže díky jeho působení budou kruhy pod očima méně výrazné. Podobný trik můžete aplikovat s kostkou ledu zabalenou v utěrce. 

Kávový zábal

Další oblíbený trik k méně viditelným tmavým kruhům pod očima využívá studený kávový nálev. Ten se opatrně nanese na kruhy pod očima a nechá se chvíli působit. Kofein a chlad společně zmírní otoky a vylepší vzhled vaší pleti. Využít můžete i kávovou sedlinu.

Čajové sáčky

Jestliže vám káva nevoní, využijte použité čajové sáčky. Vychladlé pytlíky od čaje položte na oči a nechte zhruba deset minut působit. Skvělý je černý, bílý a zelený čaj, použít můžete i bylinkové čaje, které mohou navíc pomoci při očních potížích.

Oční krém a make-up

Jestliže vás tmavé kruhy pod očima trápí často, naučte se používat speciální oční krém, který má za úkol problematickou oblast okolo očí hydratovat a zlepšovat její vzhled. Make-up se nanáší až na oční krém. 

Na trhu najdete také speciální krémy určené přímo k péči o tmavé kruhy pod očima. Až budete takový krém vybírat, dejte pozor, aby obsahoval retinol, ceramidy, peptidy, kyselinu hyaluronovou nebo vitamíny A a C. Tyto látky patří mezi nejúčinnější složky očních krémů, které skutečně fungují.

Korektor

Když potřebujete skutečně rychle vypadat k světu a zbavit se nevzhledných kruhů pod očima, sáhněte po korektoru. Korektor je účinná jistota, která pomůže se zakrytím nedokonalostí včetně tmavých kruhů pod očima. Vybírejte ale pečlivě v odstínu vaší pokožky, aby použití korektoru nebylo příliš výrazné.

Jak účinně předcházet kruhům pod očima?

To je velmi individuální. Někdo má kruhy pod očima dané rodově, u někoho se takto projevují probdělé noci nebo nezdravý životní styl. Řešení tedy vždy záleží na příčině. Pokud chcete snížit výskyt kruhů pod očima, dopřejte si dostatek kvalitního spánku, vyváženou a zdravou stravu a pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Prevence je v tomto případě důležitá.