Další

Druhy zelené barvy aneb kolik odstínů má zelená?

Druhy zelené barvy aneb kolik odstínů má zelená?

Už jako malé děti se učíme základní paletu barev. Nejdříve si vystačíme s vědomím, že existuje modrá, červená, žlutá, zelená, černá a bílá. S postupem času ale odhalujeme, že i základní barvy mají další rozdělení. Přicházíme na další druhy zelené barvy. A právě na odstíny zelené se v dnešním článku společně zaměříme.

Poznejte druhy zelené barvy

Že není zelená, jako zelená ví snad úplně každý. Samozřejmě rozlišujeme, jestli jde o světle zelenou nebo tmavě zelenou. Mnozí ale zachází ještě dál a dokážou rozeznat mátově zelenou od smaragdově zelené. Kolik odstínů má zelená? Podívejme se na druhy zelené barvy a jejich názvy.

Limetková zelená

Veselý a šťavnatý zelený odstín. Limetková zelená má v sobě lehký nádech žluté, stále zde ale logicky dominují zelené tóny. Je to barva ideální k létu.

Smaragdově zelená

Mezi druhy zelené patří také smaragdová. Většina lidí si představí legendární seriál Esmeralda, o které se říkalo, že má smaragdově zelené oči.

Trávově zelená

Podívejte se ven z okna (ideálně tedy v létě) na barvu trávy. A přesně taková je trávová zelená. Pěkně sytý odstín.

Elektrická zelená

Pod tímto pojmem si představte opravdu křiklavou zelenou. Spadá do kategorie neonových barev, které vídáme zejména v letních měsících. S tímto odstínem vás nikdo jen tak nepřehlédne.

Olivově zelená

Řešíme-li druhy zelené barvy, nesmíme opomenout ani olivově zelenou. Všichni víme, jakou barvu mají olivy – v tomto odstínu lze zahlédnout prvky hnědé.

Khaki zelená

Další typický odstín, který se velmi často objevuje na stylových módních kouscích – třeba na bundách nebo ikonických kalhotách.

Mechově zelená

V tomto případě hovoříme o temnějším odstínu zelené barvy. Do mechově zelené lehounce promlouvá také šedá barva.

Myslivecká zelená

V našem seznamu nesmí chybět ani myslivecká zelená. Je to odstín „sám o sobě“, který je typický pro myslivecké oblečení.