Další

Jak vytvořit nejmodernější interiér svého domova v roce 2023

Jak vytvořit nejmodernější interiér svého domova v roce 2023

Rekonstruuje byt nebo jste koupili nový dům a rádi byste si ho zařídili podle nejmodernějších trendů? Poradíme vám, co bude in v roce 2023. Dozvíte se, jaké volit barvy, co určitě nezapomenout koupit a především proč byste si doma měli vyhradit prostor k relaxaci.

1. Relaxační místo

Ať už je váš byt nebo dům jakkoliv velký, vyhraďte si v něm alespoň malý prostor k relaxaci. Může to být roh pokoje, pohodlná pohovka před francouzským oknem nebo netradiční prostor v podkroví. V dnešní uspěchané době každý z nás potřebuje místo, kam si může zalézt a relaxovat. Nakupte deky, pohodlné polštáře, svíčky a užijte si pohodu.

2. Chytrá domácnost

Chytrá domácnost je trendem posledních několika let a nejinak tomu bude letos. Bez čeho se určitě neobejdete? Téměř ihned se určitě zamilujete do chytrého osvětlení, které můžete ovládat hlasem nebo pomocí aplikace v mobilu. Měnit můžete barvu i intenzitu světla.

3. Barvy

Nábytek a stěny doporučujeme mít v neutrálních barvách. Pořádně vyřádit se však můžete na doplňcích. Letos frčí barva Viva Magenta, která v sobě snoubí tóny růžové, červené a fuchsiové. Polštářky, květináče a nejrůznější další dekorace si však určitě můžete pořídit i v jiných výrazných barvách. Záleží na vašich preferencích.

4. Přírodní materiály

Dřevo nikdy nevyjde z módy, takže po něm klidně sáhněte i letos. Výhodou dřevěného nábytku je jeho krása a dlouhá životnost. V módě je i přírodní kámen – granit či mramor. Využít ho můžete třeba v koupelně nebo jako pracovní desku v kuchyni.

5. Osvětlení

Světlo, světlo a zase světlo. Pokud můžete, otevřete prostory, zbourejte příčky v bytě, zvětšete okna. Čím světlejší prostor, tím lépe. V případě potřeby rozhodně neváhejte s koupí nejrůznějších svítidel. Kombinujte stropní svítidla, stojací lampy a i další typy osvětlení. Nebojte se toho.