KrásaPleť

Jak si vybrat správnou barvu rtěnky: 4 tipy od make-up expertů roku 2023

Jak si vybrat správnou barvu rtěnky: 4 tipy od make-up expertů roku 2023

Možná si myslíte, že skvělým doplňkem k outfitu je kabelka nebo čelenka do vlasů. A máte pravdu. Víte však, co je ještě lepším doplňkem? Rtěnka! S pomocí vhodné barvy vašich rtů totiž můžete podtrhnout svůj osobní styl i být přitažlivější. Jak ale vybrat tu správnou barvu?

Jaká je barva vašich vlasů a pleti?

Proč se na to ptáme? Protože správnou barvu rtěnky si vyberete podle barvy svých kadeří i odstínu své pokožky.

Jak to tedy je?

Blondýnkám sluší světle růžové a červené rtěnky, brunety by měly volit spíše teplejší odstíny růžové i červené a zrzky sáhnou po světlých pastelových barvách rtěnek.

Vždy zároveň zohledněte i svůj tón pleti. Studené odstíny rtěnek sluší světlé pleti a teplé odstíny sluší tmavé pleti.

Rtěnku vybírejte podle tvaru svých rtů

Nejen, že každá barva sluší jiné ženě, ale také záleží na tom, jaký tvar mají vaše rty, abyste vybraly opravdu tu správnou.

Jestliže máte spíše užší rty, nezoufejte. Stačí zvolit světlý tón lesklé rtěnky, protože optickým klamem dodáte svým rtům plnost a objem.

V případě, že máte plné rty, zvolte tmavé barvy, aby vaše ústa nevypadala příliš nafoukle. To však neznamená, že musíte své rty opticky zmenšit – tmavá barva jim pouze dodá nádherný tvar a zvýraznění.

Vyzkoušejte trend roku 2023 – matné rtěnky

Vzhled matných rtů, který se řadí mezi top trendy tohoto roku, sluší každé ženě.

Pozor si dávejte pouze, pokud trpíte příliš suchými rty – v tom případě vždy naneste podkladovou bázi ve formě hydratačního balzámu na rty, protože matné rtěnky by mohly suché rty ještě více zvýraznit. 

Mezi výhody matných rtěnek však patří nejen krásný vzhled, ale také jejich odolnost vůči pití, jídlu i náhodnému otření nebo polibkům.

Usmějte se na sebe do zrcadla

Proč? Protože při výběru té správné rtěnky je důležité vidět, jak vypadají při úsměvu vaše zuby.

Zřejmě to znáte a už jste si někdy vyzkoušely v obchodě rtěnku a usmály se na sebe do zrcadla. Buď se vám váš odraz líbil nebo jste mohly zůstat překvapené z toho, jak žlutými se najednou staly vaše zuby. Nebojte se. Ve skutečnosti je totiž tak žluté zuby nemáte, může za to pouze nevhodně zvolený odstín vaší rtěnky.

Vybírejte proto pečlivě a nezapomeňte se na sebe pořádně usmát do zrcadla, než z obchodu odkráčíte s vaším novým úlovkem!