Móda

5 módních trendů pro ženy kolem 50 v roce 2024

5 módních trendů pro ženy kolem 50 v roce 2024

To, že jste se narodila dříve, neznamená, že se od určitého věku musíte začít oblékat usedle a nevýrazně. Právě naopak. Kdy jindy si dovolit vše, co jste kdy chtěla? Dnes si povíme, na co při oblékání určitě nezapomínat a čemu se naopak vyhnout, abyste působila za všech okolností elegantně a upraveně a stále si udržela mladistvý vzhled.

Nezapomínejte na nestárnoucí kousky

Jsou určité kousky oblečení, které by prostě měla vlastnit každá žena, a to nehledě na to, jestli jí je dvacet nebo padesát. Jistě vás napadá, o jaké kousky se jedná, ale pro jistotu si jejich seznam zopakujeme. Opakování je totiž matkou moudrosti.

Ve svém šatníku byste měla mít dobře padnoucí černé sako, klasickou bílou košili, své malé černé s lodičkami nejlépe v neutrální barvě a elegantní kalhoty. Bez těchto kousků se při skládání svých outfitů prostě neobejdete, a tak pokud je ještě v šatníku nemáte, vyrazte na nákup. 

A nezapomeňte, na základních kouscích v šatníku se nevyplatí šetřit.

Místo mini volte midi

Je jasné, že ne každá žena chce ve vyšším věku již ukazovat kolena a nohy jako takové a je to pochopitelné. Pro takové případy je zde délka sukní, která se nazývá midi. Jedná se sukně pod kolena, které ukazují tak akorát a zároveň si zachováte elegantní vzhled.

I když například nerady nosíte sukně, zkuste si jednu takovou pořídit a uvidíte, že se hned budete cítit více žensky.

Alespoň jedny padnoucí džíny

To, že vám není dvacet, neznamená, že byste měla vyřadit klasické džíny ze svého šatníku. Měla byste se však zaměřit na kvalitu použitého materiálu a na to, aby měly vysoký pas. Zároveň je také obrovskou výhodou, pokud jsou elastické.

Nikdy nechce nepohodlné džíny, a tak si na jejich výběru nechte opravdu záležet. Asi nám dáte za pravdu, že správně vybrané džíny vytvarují postavu samy.

Nebojte se barev

Rozhodně se neschovávejte do černé a šedé. Kdy jindy si dopřát ty všechny šílené barvy, když ne teď? Vždy je ale kombinujte se základními kousky, abyste nevypadala jako klaun. Bohatě stačí barevná košile a oživí vás to.

Šátek jako nejlepší kamarád

Inspirujte se Francouzkami a doplňte svůj outfit šátky tak, aby krásně dotvořily konečný vzhled. Nemusíte se jich bát. Zkuste si na internetu najít pár návodů na vázání a pusťte se do toho.