Krása a módaVlasy

Zničené vlasy po prodloužení: 4 chyby, kterým se vyvarovat

Zničené vlasy po prodloužení: 4 chyby, kterým se vyvarovat

Prodlužování vlasů je v posledních letech velmi populární způsob úpravy vzhledu a není se čemu divit. Dobře prodloužené vlasy vypadají opravdu skvěle. Problém však je, že prodlužování je pro naše vlasy zatěžující a může je i vážně poškodit. Na co si dát tedy při prodlužování pozor?

Použití nekvalitních příčesků

Velmi důležitá je kvalita příčesků. Pokud jsou vyrobené z nekvalitních nebo syntetických vláken, mohou se zamotat a lámat, což nejen že nevypadá dobře, ale ničí to jak příčesek, tak vaše vlasy. Kromě toho, nekvalitní příčesky bývají vyrobeny z materiálů, které dráždí pokožku hlavy a způsobují alergické reakce.

Nesprávné nasazení či odstranění 

Nesprávné nasazení či odstranění prodloužení může způsobit vážné poškození vlasů a vést k jejich zničení. Pokud není prodloužení nasazeno správně, vlasy jsou příliš namáhané, slábnou a lámou se. Pokud je prodloužení špatně odstraněno, vlasy zkřehnou a vypadávají. Dejte si proto velký pozor na to, komu své vlasy svěříte.

Přílišné množství chemikálií

Přílišné množství chemikálií při prodlužování může způsobit vážné poškození a vést ke zničení vlasů. Chemikálie používané při prodlužování vlasů, jako jsou například formaldehyd, amoniak a peroxid vodíku, mohou jsou agresivní a mohou mít silný vliv na strukturu vlasů.

Nesprávná péče

Důležitá samozřejmě je i správná péče o namáhané vlasy. Pravidelně je myjte, hydratujte, nezatěžujte teplem a dopřejte jim čas od času vyživující masku.

Jak obnovit zničené vlasy?

Jestliže jsou již vaše vlasy poškozené, vyzkoušejte některé z následujících kroků pro jejich regeneraci:

  • Zastřihněte poškozené konečky
  • Používejte šetrné a přírodní šampony
  • Hydratujte vlasy maskami a kondicionéry
  • Vyhněte se tepelným úpravám vlasů
  • Omezte barvení a používání jiných chemických produktů
  • Při spaní mějte vlasy sepnuté v drdolu