Krása a módaVlasy

Jak často barvit vlasy: Tipy pro rok 2024

Jak často barvit vlasy: Tipy pro rok 2024

Barvení vlasů je zajímavým způsobem jak oživit svůj vzhled. Své vlasy pochopitelně můžete barvit jak často jen chcete. Ale jak často je barvit, abyste je nepoškodili? To závisí na mnoha faktorech, jako je struktura vašich vlasů nebo typ barvy, kterou používáte, existují však určitá obecná pravidla, která jsme pro vás sepsali.

Nebezpečí příliš častého barvení

Příliš časté barvení poškozuje vlasy, vede k suchosti vlasů, třepení konečků a lámání. To platí dvojnásob jestliže barvu svých vlasů zesvětlujete. Nikdy byste neměli barvit již poškozené vlasy, takže jestliže jsou vaše konečky suché, roztřepené a krepaté, měli byste dát svým vlasům osm až deset týdnů intenzivní hydratační péče bez barvení.

Jak často můžu barvit vlasy?

Ideální je barvit vlasy co čtyři až šest týdnů. Tato prodleva by měla vaše vlasy ochránit před vysokým poškozením a dát jim dostatek času na regeneraci. Existují i výjimky a vaše vlasy mohou potřebovat o pár týdnů delší či kratší pauzu, to snadno poznáte podle kvality vašich vlasů po barvení. Jestliže i po šestitýdenní prodlevě jsou vaše konečky suché, poškozené a lámavé, dejte svým vlasům více času na obnovení.

Jak pečovat o barvené vlasy:

  • Vlasy hydratujte
  • Používejte šampony a kondicionéry na barvené vlasy
  • Používejte spreje na ochranu proti teplu
  • Vyhněte se příliš chlorované vodě
  • Nevystavujte vlasy přímému slunci

Shrnutí

Doba mezi barvením je velmi individuální a závisí z velké části na struktuře vašich vlasů, ale také na metodě barvení a používané barvě. Mezi jednotlivým barvením zvolte ideálně prodlevu 4 – 6 týdnů, dle reakce vlasů pak tento interval můžete upravovat.