Krása a módaVlasy

Odbarvení tmavých vlasů: Tipy pro rok 2024

Odbarvení tmavých vlasů: Tipy pro rok 2024

Mnoho žen touží po světlejších odstínech, ale přechod z tmavých na světlejší odstíny je pro vlasy opravdu zatěžující. Odbarvení vlasů vyžaduje pečlivý postup a správnou péči. V tomto článku se podíváme na to, jak bezpečně odbarvit tmavé vlasy a dosáhnout světlejších odstínů.

Slušely by mi světlé vlasy?

Když přijde na světlé vlasy, záleží na tónu pleti. Pokud máte studený odstín pleti s modrými nebo růžovými tóny, mohou být pro vás vhodné platinové nebo ledové odstíny. Pokud máte teplou pleť s žlutými nebo olivovými tóny, bude vám slušet zlatá nebo medová blond.

O kolik odstínů vlasy zesvětlit?

Když se snažíte zesvětlit tmavé vlasy, je důležité postupovat opatrně, abyste nepoškodili vlasovou strukturu. Zesvětlení o jeden až dva odstíny je bezpečné, ale zesvětlení o více odstínů najednou může vaše vlasy poškodit. V takovém případě je nejlepší navštívit profesionálního kadeřníka, který vám poradí a pomůže s bezpečným zesvětlením vlasů.

Způsoby odbarvování vlasů

Existuje několik způsobů, jak odstranit tmavou barvu z vlasů, ty se dělí na dvě hlavní kategorie: přírodní a chemické.

Chemické

Chemické odbarvovací přípravky jsou k dispozici v drogeriích a specializovaných prodejnách s kosmetikou. Tyto přípravky jsou obvykle v podobě krémů, které aplikujete na vlasy a necháte působit podle návodu. Poté vlasy jen pečlivě opláchnete, umyjete šamponem a hydratujete maskou. Je důležité si před použitím odbarvovacího přípravku přečíst návod, protože tyto přípravky bývají agresivní a při nesprávném použití mohou poškodit vlasy.

Přírodní

Existuje mnoho přírodních odbarvovačů, jako jsou například citronová šťáva nebo jedlá soda. Přírodní odbarvování je k vlasům šetrnější, ale nedosahuje tak znatelných výsledků jako produkty z drogerie.

Jak pečovat o odbarvené vlasy?

Odbarvení vlasů je pro velmi zatěžující proces, proto poté vaše vlasy potřebují speciální péči:

  • Dostatečně vlasy hydratujte
  • Myjte vlasy maximálně třikrát za týden
  • Nezapomínejte na kondicionér
  • Pravidelně používejte hydratační zábaly a masky
  • Rovné vlasy nikdy nečeště, dokud nejsou zcela suché