Krása a módaVlasy

Masáž hlavy a růst vlasů: Souvisí spolu?

Masáž hlavy a růst vlasů: Souvisí spolu?

Jak spolu souvisí masáž hlavy a růst vlasů? Jedná se jen o babskou pověru, nebo dokáže tato metoda opravdu výrazně podpořit zdraví a růst vlasů? A proč tomu tak vlastně je? Na všechny tyto otázky naleznete odpověď v dnešním článku!

Funguje to?

Ano. Masáž vlasů opravdu podporuje růst vlasů, zabraňuje jejich vypadávání, napomáhá větší hustotě vlasů a dokonce zlepšuje jejich celkové zdraví. Jak je ale možné že takto obyčejná metoda může mít takové účinky?

Zvyšuje prokrvení

To je celé kouzlo. Masáž hlavy zkrátka prokrví vaše vlasové folikuly a tím napomáhá jejich vyživení, což vede k rychlejšímu růstu zdravých a pevných vlasů.

Jak na správnou masáž hlavy?

Není to žádná věda. Můžete použít speciální masírovací kartáček nebo zkrátka jen bříška prstů. Minimálně pět minut krouživými pohyby kousek po kousku masírujte vlasovou pokožku. Kůži zbytečně nedřete ani příliš netlačte, tím byste naopak mohli kořínky vlasů poškodit.

Jak pomáhá masáž hlavy vlasům?

  • Růst hustějších vlasů
  • Zabránění vypadávání vlasů
  • Rychlejší růst vlasů
  • Podpora zdraví vlasů
  • Zvyšuje účinnost produktů aplikovaných do vlasů
  • A hlavně: Je to nesmírně příjemné!

Jak často masírovat pokožku hlavy?

Ideálně každý den, znatelné výsledky by se měly projevit již po několika měsících. Pokožku masírujte každý večer, buď při koupeli, po ní, nebo nasucho.

Jaké jsou další výhody masáže hlavy?

Masáž uvolňuje napětí v svalstvu hlavy a krku. Tento relaxační účinek pomáhá snížit hladinu stresu, čímž prospívá nejen vlasům, ale vašemu celkovému fyzickému a psychickému zdraví. Mimo to také odstraňuje nahromaděné škodlivé látky a toxiny z vlasové pokožky. To může také pomoci k lepší výživě vlasových folikul a podpoře růstu zdravých vlasů.