Krása

Nejlepší způsob, jak si samy udělat jednoduchou manikúru

Nejlepší způsob, jak si samy udělat jednoduchou manikúru

Na návštěvu salonu nemáte čas nebo peníze? Poradíme vám, jak si udělat perfektní manikúru doma. Budete potřebovat jen pár věcí. Tady je náš návod, jak na domácí manikúru krok za krokem. Držte se ho a vaše nehty budou perfektní.

1. Čisté nehty

Nejprve se zbavte zbytků starého laku (ideálně odlakovačem bez acetonu). Umyjte si ruce nebo si klidně dejte koupel ve vaně. Nehty i kůžička vám v teplé vodě krásně změknout a manikúra vám půjde jedna radost.

2. Tvarování nehtů

Použijte pilník a vytvarujte nehty do požadovaného tvaru. Ať už se rozhodnete pro nehty kulaté, oválné, hranaté nebo špičaté, dbejte na to, aby vaše ruce byly před úpravou suché. Pozor, pilujte nehty vždy pouze v jednom směru, ať se vám netřepí.

3. Nehtová kůžička

Nehtovou kůžičku nestříhejte, ale zatlačujte tyčinkou, která je k tomu speciálně určena. V obchodech ji najdete pod názvem tyčinka na odstranění kutikuly (nadbytečné kůže). Pokud jste vynechaly koupel, použijte speciální změkčovače nehtové kůžičky. Tyto pečující olejíčky stačí nanést na nehtovou kůžičku a poté ji jednoduše zatlačit.

4. Péče o nehty

Použijte nehtové sérum či pečující olejíček, aby vaše nehty byly lesklejší, hladší, pružnější a zdravější.

5. Lakování nehtů

Naneste nejprve podkladový lak, který nehty ochrání před zbarvením a poté vyberte odstín laku, který se vám líbí. Nehty lakujte od nehtového lůžka směrem nahoru. Nechte první vrstvu laku zaschnout a poté naneste vrstvu druhou. Chcete-li, aby vám lak vydržel co nejdéle, použijte ještě svrchní lak.