Vlasy

Zrzavý přeliv 4x jinak: Co očekávat od barvení?

Zrzavý přeliv 4x jinak: Co očekávat od barvení?

Toužíte po zrzavém odstínu? Kromě permanentní barvy můžete vyzkoušet také přeliv. Co vás čeká a s čím musíte při barvení počítat?

Vyzkoušejte si zrzavý přeliv

Zrzavá barva je vyvolána v přírodě světlým typem melaninu feomelaninem. Navázána je na specifickou mutaci genu MC1R. Jde o barvu, která je vzácná a poutá pozornost. Řada žen si k ní tak dopomáhá s pomocí barev na vlasy, pokud nemá to štěstí na onu genetickou výbavu.

Možná i vás zlákal vzhled slavných zrzek, ostatně většina žen si tento vášnivý odstín za svůj život vyzkouší. Ne vždy se ale barvení podaří podle našich představ a ze zrcadla tak místo Julianne Moore a Nicole Kidman shlíží mnohde spíše poctivá liška Bystrouška. Zrzavá je zkrátka barva, která nesedne všem. Nejvíce se hodí pro teplý až neutrální podtón pokožky.

Navíc může mít mnoho podob od světlých odstínů po tmavé:

  • jahodová blond
  • měděná červená
  • tmavší zázvorová
  • temná kaštanová

Najít slušivou verzi tak nemusí být úplně jednoduché. Toužíte si ji přece jen vyzkoušet bez rizika, že se barvení úplně nepovede? Dejte místo klasické permanentní barvy přednost semipermanentní verzi neboli tzv. přelivu. Tyto barvy neobsahují žádný amoniak, případně jen velmi malé množství.

Jak fungují semipermanentní barvy

Pokud je barva zcela bez amoniaku, nikdy nemůže proniknout hlouběji do vlasového vlákna. Pigment tak zůstává pouze na jeho povrchu. Pro vás to znamená, že semipermanentní barva se postupně vymývá. Vydrží ve vlasech většinou přibližně 6 týdnů.

Tuto nevýhodu však vyváží skutečnost, že podobný druh barev znatelně méně poškozuje vaše kadeře. Naopak některé barvy mohou obsahovat i pěstící složky, které udržují hřívu navzdory výraznému odstínu hydratovanou a zdravou.

U červených a zrzavých odstínů navíc počítejte s rychlejším blednutím. Způsobeno je to tím, že molekula červené barvy je větší než molekuly všech ostatních odstínů. Klasická zrzavá, která obsahuje oranžový nádech, tak může nakonec záhy vyblednout do broskvového odstínu.