KrásaVýživa a doplňkyZdraví

Snažíte se zhubnout? Vyhněte se těmto 5 zlozvykům

Snažíte se zhubnout? Vyhněte se těmto 5 zlozvykům

Vydali jste se na cestu za svou vysněnou postavou, ale kýžené výsledky se stále nedostavují? Příčin, proč se vám nedaří zhubnout, může být mnoho. V dnešním článku se proto podíváme na ty nejčastější chyby, kterých se lidé v dietě dopouští. Přečtěte si, kterých 5 zlozvyků může být důvodem, proč nehubnete.

#1 Pijete málo vody

Nejen při dietě je důležité hydratovat své tělo dostatečným příjmem tekutin, a to ideálně čistou vodou. Pokud vám čistá voda nepřijde příliš lákavá, pak ji můžete dochutit například šťávou z citronu. Vhodné jsou také čaje, ty přitom nemusíte pít pouze horké, stačí si připravit oblíbený čaj do džbánu a nechat vychladit.

#2 Odměňujete se jídlem

Oslavujete své úspěchy jídlem? Nebo jste zvyklí, že si každý pátek zajdete se svou drahou polovičkou do oblíbené restaurace? I tohle může být jedním z důvodů, proč vaše postava stále nenabírá tvar vysněných křivek. I když si dáte třeba jen salát, skryté kalorie mohou být například v dresinku. Z toho důvodu je dobré, když si každé jídlo při dietě budete připravovat doma a budete mít 100% kontrolu nad tím, jaké živiny tělu dodáváte.

#3 Spíte málo

Trávíte každý den hodiny v posilovně? Máte správně nastavený jídelníček, dostatek pohybu, ale váha stále neklesá? Příčinou může být nedostatek spánku. Spánek stále mnoho z nás podceňuje, má přitom spoustu benefitů a pro některé procesy v těle je doslova nezbytný. Aby se mohly výsledky v podobě úbytku na váze brzy dostavit, dopřávejte svému tělu nejméně 7 hodin spánku denně.

#4 Nechystáte si jídlo dopředu

Je to podobné, jako s jídlem za odměnu. Pokud se často stravujete venku (v restauracích, fastfoodech a podobně), pak nemáte pod kontrolou příjem živin a často společně s takovým jídlem spořádáte spoustu kalorií a soli navíc. Chystejte si proto svačiny dopředu a vyhnete se tak zbytečným kaloriím.

#5 Nemáte přehled o množství kalorií

Kalorie v jídle, které přes den sníte, si nemusíte nutně přesně počítat. Při hubnutí nebo udržování váhy je však nezbytné, abyste o množství kalorií měli alespoň letmý přehled a měli jasno v tom, že i oříšky nebo ovesné vločky v přílišném množství spíše škodí. Zároveň byste se měli určitě seznámit s množstvím jednotlivých živin (bílkoviny, sacharidy, tuky), které vaše tělo potřebuje s ohledem na jeho výdej.