Vlasy

Zlatá blond: V roce 2024 bude slušet i vám

Zlatá blond: V roce 2024 bude slušet i vám

Toužila jste jako dítě být Zlatovláskou? V dospělosti si tento sen rozhodně splnit můžete. Zlatá blond je aktuálně módním odstínem. Jak vypadá?

Nebojte se zlaté blond

Blond je skvělá barva, která symbolizuje nevinnost a mládí. Lichotí také pleti, neboť „nepřiznává“ vrásky. Navíc existuje v široké škále odstínů.

Ačkoli se popelavá blond prozatím rozhodně nehodlá „uklidit“ z módního výsluní, má v současné době vážného konkurenta v podobě zlaté blond. Ta je teplejší a znatelné jsou v ní červené, oranžové a zlaté podtóny. Tato barva je lichotivá pro téměř každý tón pokožky.

Obsahuje kombinaci hned několika tónů:

  • medové
  • máslové
  • zlatavé

Zlatá blond tak rozhodně není jen jediná, ale nabízí mimořádně pestrou barevnou paletu od tmavě zlatých blond vlasů přes karamelově zlatou blond až po ultra světlé odstíny máslově blond odstínu.

Zkušení vlasoví stylisté navíc doporučují ve všech případech vícerozměrnou blond, která kombinuje dle požadovaného efektu v určitém poměru studené i teplé odstíny. I ryze teplá barva potřebuje podtrhnout neutrálními tóny.

Jak nosit zlatou blond

Toto spojení dokáže vlasům dodat lesk, rozměr a jas. Teplejší odstín zajímavým způsobem rozzáří pleť. Přímo předurčen je pro ženy teplého barevného typu s podobně zlatavým podtónem pleti. Podle obecných zásad by měl slušet maximálně neutrální pokožce.

Chcete si tento lichotivý odstín dopřát, přestože do zmíněných kategorií nepatříte? Nechte si u kadeřníka vytvořit ombré, které od hlavy zachovává tmavší odstín. Díky tomu se nebude blond nacházet těsně u obličeje a nevytvoří tak nežádoucí disharmonii.

Výhodou zlatavé blond je i to, že je méně náročná na vytvoření i udržení. Oblíbená platina i popelavá blond vyžaduje aplikování toneru. Vyhnout se teplému podtónu ve vlasech totiž nelze. Se zlatou blond můžete tento krok vynechat.

Jak pečovat o blond vlasy

Přestože lze považovat zlatou blond za šetrnější variantu plavých vlasů, zejména v okamžiku, kdy přecházíte na blond z tmavých kadeří, se nevyhnete jejich poškození vlivem odbarvení.

To může vést k vysoušení, které činí vaši kštici náchylnější k poškození vnějšími faktory, pokud není správně hydratovaná. Důležitá je tak adekvátní péče. S intenzivním ošetřováním byste měla ideálně začít už ve fázi, než půjdete ke kadeřníkovi.