Krása a módaVlasy

Modrý melír: tipy na produkty, které musíte vyzkoušet!

Modrý melír: tipy na produkty, které musíte vyzkoušet!

Modrá na vlasech patří mezi méně časté barvy, to však neznamená, že by byla nějak zvlášť neoblíbená. Právě naopak. Zejména mezi mladšími ročníky ji lze na ulici zahlédnout poměrně často, a proto není divu, že se i nabídka produktů na domácí barvení vlasů namodro za poslední roky neustále rozrůstá. V dnešní době již není nic těžkého najít přesný odstín, který chcete.

Modrý melír

Barvení vlasů výraznými nepřirozenými odstíny s sebou obvykle nese i nutnost jejich odbarvení. Jen málokterá výrazná barva na vlasy dosahuje totiž dobré úrovně krytí, a proto je nutné nejprve vlasy zesvětlit a až poté aplikovat barvu.

Zesvětlování vlasů může být poměrně nebezpečné a snadno dojde k poškození vlasů, a proto svěřte tuto fázi do rukou profesionálům. Při práci s peroxidem je nutné mít určité zkušenosti, a to bez ohledu na to, zda chcete odbarvovat celou hlavu nebo pouze některé prameny.

Jestliže ale vlasy už odbarvené máte nebo jste od přírody blond, můžete začít s melírováním. Nejsnazší způsob, jak si vytvořit modrý melír, který je rychle hotový a při dalším mytí zmizí je nastříkat do vlasů barvu ve spreji jako je například ten od značky Nice či Sibel. Za vyzkoušení také stojí křídy na vlasy. Ty seženete doslova za pár korun.

Semipernamentní a permanentní barvy

Klasickou volbou při barvení vlasů výraznějšími odstíny je řada Live značky Schwarzkopf, která nabízí dokonce několik modrých odstínů od světlé po tmavou. Tyto barvy vydrží až patnáct umytí a podle frekvence mytí se z nich tak budete moct těšit až dva měsíce.

Na modrý melír můžete vyzkoušet i 100% přírodní barvu od značky Cosmetikabio v odstínu Indigo. Tento produkt se pohybuje v podobné cenové skupině, na rozdíl od klasických barev ale ty přírodní vlasy nijak nezatěžují ani nepoškozují.