Krása a módaMóda

Šaty pro malou postavu: jaký střih si vybrat?

Šaty pro malou postavu: jaký střih si vybrat?

Vybrat si ten správný střih šatů může být někdy oříšek. Zejména pokud vaše postava nepatří mezi průměr. Pro to, aby vám nové šaty prokázaly tu nejlepší službu, a vy jste se v nich cítila báječně, musíte respektovat nejen své míry jako je obvod prsou, pasu a boků, ale také vaši výšku.

Většina šatů je koncipována na průměrně vysoké ženy, a proto pro ty, které jsou vyšší mohou být příliš krátké a naopak. Jestliže jste spíše menší postavy, bude pro vás mnoho běžně dostupných šatů patrně moc dlouhých. A to není žádoucí. Aby vám šaty správně lichotily je nutné, aby respektovaly i vaši výšku.

Šaty pro malou postavu

Vhodné šaty pro malou postavu sice najdete i v běžné nabídce obchodů, některé značky však nabízí i petite řadu. Jedná se o kousky, které jsou na malou postavu přímo určené. Nebudete tam muset řešit přílišnou délku šatů ani nevhodné umístění pasu a tak podobně.

Petite řadu oblečení mají například značky Trendyol, Only, Vila, H&M, Next, Dorothy Perkins ale i Adidas. Rozhodně se vyhýbejte kouskům oblečení, které nesou označení tall. Ty jsou určené pro ženy vyšší než průměr, a proto by vám víc uškodily, než prospěly.

Vhodné střihy pro malou postavu

Při výběru vhodných šatů pro malou postavu je vhodné zaměřit se zejména na délku šatů. Stylisté doporučují asymetrické šaty v délce přibližně nad kolena nebo kratší. Vyhýbejte se také dlouhým šatům, které mají tendenci opticky ubírat centimetry. Nechat na odiv vaše nohy vám pomůže.

Ideálním potiskem jsou svislé pruhy, které vám dodají chybějící centimetry naopak vodorovným pruhům se raději vyvarujte. A stejně tak i zavinovacím střihům. A pokud nejste s výběrem svého outfitu spokojená, vždycky si můžete dopomoct k chybějícím centimetrům podpatky.