Další

Vychytávky pro seniorky: 5 nejlepších, které ulehčí život

Vychytávky pro seniorky: 5 nejlepších, které ulehčí život

Máte už starší maminku nebo babičku a přejete si jim ulehčit život? Tak právě pro vás jsme si připravili článek, kde vám představíme pět nejužitečnějších vychytávek.

Koupelnové sedátko výškově stavitelné

Tento produkt ocení hlavně seniorky, které se hůře pohybují a vzhledem ke svému zdravotnímu stavu si nevystačí s klasickou sprchou. Sedátko je určené do sprchy, vany, koupelny a do dalších vlhkých místnostech. á nastavitelnou výšku nožiček, a tak ji jednoduše přizpůsobíte své postavě. Gumové nožičky zajistí, že židlička nebude klouzat.

Čtecí lupa s LED osvětlením

Výborná pomůcka pro každodenní použití. Zlehčuje čtení drobných textů. Dvě čočky umožňují snadno číst písma odlišné velikosti. Takže pokud vaše maminka nebo babička milují romány, ale dělá jim problém drobné písmo, tento výrobek bude pro jak dělaný.

Prodloužená ruka

Tato ruka je vhodná nejen na doma, ale popřípadě i v kanceláři, díky skládání, které je snadné a celkově po složení zabere málo místa. Mechanická ruka prodlouží úchop cca o 80 centimetrů. Gumové konce zajišťují šetrný úchop. Pouhým stisknutím prstu si podáte váš předmět. Pomůcka je vhodná pro lehčí předměty, jako je dálkové ovládání, psací potřeby, brýle, časopisy nebo oblečení.

Pomocník na oblékání a svlékání ponožek

Tohoto šikulu uvítají všechny ženy, které mají problémy se zády, páteří, kyčlí nebo koleny. Zařízení se snadno používá. Na plastovou kolébku nasadíte ponožku a vložíte do ní nohu. Dlouhou rukojeť lze použít ke sundávání ponožek, jako naběračku na boty nebo jako pomůcku při oblékání ponožek.

Zjednodušený dálkový ovladač na televizi

Milují vaše babičky telenovely, ale lámou si hlavu nad tím, jak ovládat televizi, když je na klasickém ovladači milion tlačítek? Nebudeme si nalhávat, že někdy si nevíme rady ani my, natož tak starší lidé. Proto je vhodný zjednodušený dálkový ovladač, který se dokáže spárovat s jakoukoliv televizí. Máte zde jen potřebná tlačítka jako jsou:

  • Zapnutí a vypnutí TV
  • Hlasitost
  • Přepínání programů
  • A celkové ztišení zvuku
Dálkový ovladač může být plný špíny a bakterií

Shrnutí

V článku jsme zmínili pět nejpraktičtějších vychytávek, které zlepší seniorkám život. Mezi tyto věci patří: zjednodušený dálkový ovladač, pomocník na oblékání a svlékání ponožek, prodloužená ruka, čtecí lupa a koupelnové sedátko.