Krása a módaVlasy

Vlasy zezadu: ostříhat rovně, do písmena V nebo do tvaru U?

Vlasy zezadu: ostříhat rovně, do písmena V nebo do tvaru U?

Pokud se jdeme nechat ostříhat, velmi často nás zajímá jen přední část hlavy. Vybíráme, jaký účes chceme mít okolo obličeje, řešíme jeho délku. Co ale vlasy zezadu? Vždyť i na nich záleží. Jak si je nechat sestříhat? A jaké jsou vlastně možnosti?

Jak si nechat ostříhat vlasy zezadu?

Nosíte-li delší vlasy, určitě už jste někdy byli dotazováni kadeřnicí, jak chcete vlasy zezadu sestříhat. Zkušené vlasové stylistky se neptají a vyberou to, co je pro vámi zvolený účes nejlepší volbou. Možná přitom vůbec netušíte, jak se vlastně vlasy zezadu stříhají a jaké možnosti jsou na výběr.

  • Střih vlasů zezadu – rovný
  • Střih vlasů zezadu – do tvaru U
  • Střih vlasů zezadu – tvar písmene V

Jaký střih pro vás bude ten nejlepší? Můžete si nechat poradit přímo od kadeřnice, nebo si přečíst tento náš článek. Na jeho konci už určitě budete mít jasno.

Rovný střih zadních vlasů

Určitě už jste si někdy na ulici všimli žen a dívek, které měly vlasy zezadu rovné jako pravítko. Rovný sestřih vlasů zezadu se doporučuje těm z vás, kdo chcete nosit stejně dlouhé vlasy jak zezadu, tak na bocích. Tehdy neváhejte a nechte si vlasy zezadu sestříhat do rovna.

Sestřih vlasů do tvaru U

Ani vlasy zezadu ostříhané do tvaru písmene U nejsou neobvyklým jevem. Tento střih působí na pohled velmi jemně, je krásně zakulacený a je vhodný pro ty z vás, kdo chcete vlasy tu a tam nosit sepnuté například v culíku.

Střih vlasů do tvaru písmene V

Nosíte-li vlasy postupně sestříhané okolo obličeje, doporučujeme si nechat vlasy zezadu sestříhat do tvaru písmene V. Tento tvar je také vhodný pro ty z vás, kdo nosíte culík. Vlasy sestříhané do špičky (neboli do tvaru písmene V) vypadají na pohled zajímavě a krásně tento tvar vynikne zejména u rovných vlasů. Střih vlasů zezadu do písmene V dodá hřívě zajímavý šmrnc.