Krása a módaVlasy

Bílý přeliv na vlasy: účes roku 2024

Bílý přeliv na vlasy: účes roku 2024

Bílý přeliv je jedním z  nejvýraznějších způsobů, jak zvýraznit své vlasy. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak dosáhnout tohoto vzhledu a jak bílý přeliv na vlasy vypadá.

Příprava vlasů

Před aplikací bílého přelivu je důležité vlasy připravit. Pořádně je umýt, rozčesat, vysušit a hydratovat. 

Aplikace bílého přelivu

Při aplikaci bílého přelivu je nutné použít rukavice, aby vám barva nepoškodila pokožku. Je také důležité, aby se přeliv rovnoměrně rozložil po celé délce vlasů. Zároveň je třeba dbát na to, aby se přeliv nedostal na pokožku hlavy.

Ponechání přelivu na vlasech

Bílý přeliv je třeba nechat na vlasech působit v souladu s doporučením výrobce. Obvykle se doporučuje nechat přeliv působit asi 30 minut a poté vlasy důkladně opláchnout.

Péče o vlasy po aplikaci bílého přelivu

Po aplikaci bílého přelivu je třeba vlasům dopřát péči a hydrataci. Je vhodné použít šampon a kondicionér, které jsou určené pro barvené vlasy. Důležité je také chránit vlasy před přímým slunečním zářením, které může způsobit poškození a ztrátu bílého tónu.

Jak již bylo zmíněno, bílý přeliv na vlasy může být nádherný a oslnivý doplněk vašeho celkového vzhledu, ale vyžaduje pečlivou údržbu a pozornost k detailům. Pokud se rozhodnete pro tuto změnu, je důležité pečlivě zvážit, zda je to pro vás to správné rozhodnutí.

Bude mi bílý přeliv slušet?

Pokud si nejste jisti, jak bude bílý přeliv na vlasy vypadat na vašem typu pleti, můžete zkusit použít dočasný sprej nebo barvu na testovací prameny vlasů. Tím získáte lepší představu o tom, jak vypadá bílý přeliv na vašich vlasech a zda vám sluší.

Co s přírodně tmavými vlasy?

Pokud máte přírodně tmavé vlasy, bude nutné je nejprve odbarvit, než budete moci aplikovat bílý přeliv. Odbarvování vlasů je však velmi náročné na vlasy a může způsobit poškození. Proto je důležité vyhledat profesionálního kadeřníka, který vám s odbarvováním pomůže a zajistí, aby byly vaše vlasy co nejméně poškozené.

Shrnutí

Nakonec je důležité mít na paměti, že bílý přeliv na vlasy je velmi výrazná změna, která vyžaduje odvahu a sebevědomí. Pokud si nejste jisti, zda tuto změnu chcete udělat, můžete zkusit dočasný bílý přeliv nebo vyhledat radu profesionála. Každopádně se ujistěte, že jste připraveni na to, že bílý přeliv na vlasy bude vyžadovat pozornost k detailům a pečlivou údržbu.