Vlasy

Účesy s ofinou po 40: 3 tipy na jednoduché střihy

Účesy s ofinou po 40: 3 tipy na jednoduché střihy

Ofina může být rozverná, roztomilá i sexy. Můžete si ale podobný styling dovolit i po čtyřicítce? Jakou ofinu zvolit?

Ofina se hodí i po čtyřicítce

Ofina není jen pro mladé slečny. Pokud už máte 20. narozeniny nějaký pátek za sebou, je pro vás tento typ účesu naopak přímo ideální. Ofiny jsou totiž velmi mladistvé. A s jistou nadsázkou bychom mohli říci, že jsou dokonce lepší (a levnější) než botox, protože pomáhají perfektně skrýt první vrásky.

Které účesy vyzkoušet?

  • polodlouhé vlasy s ofinou
  • mikádo s patkou
  • sestříhaný účes s prostříhanou ofinou

Polodlouhé vlasy s ofinou

Vyzkoušet můžete například univerzální a lichotivý účes Dakoty Johnson. Herečka nosí tzv. záclonkovou ofinu, která je skvělá i pro zralé dámy, protože umí elegantně skrýt první vrásky objevující se v koutcích očí.

Charakteristické jsou pro ni tzv. liquid hair, které jsou velmi jemné a lesklé. Ovšem pozor, nejedná se o tzv. wet look, tedy o efekt mokrých vlasů. Kadeře mají působit přirozeně. Vyžadují proto důkladnou péči a hydrataci. Hvězda 50 odstínů šedi nosí nekomplikované účesy, které jsou jednoduché na údržbu a prim v nich hrají především zdravé vlasy. Dakota si oblíbila například jemné plážové vlny.

Mikádo s patkou

Zlákal vás „vypadám minimálně o 10 let mladší“ vzhled, který u ofin slibují módní magazíny, přesto si nejste jistá, zda podobnou změnu opravdu chcete? Méně výraznou proměnu, ale přesto všechny benefity ofin vám může nabídnout patka.

Sáhněte třeba po lehkém zvlněném mikádu s patkou, které nosí Emma Stone. Je možné, že po čtyřicítce už se u vás projeví kromě potřeby se vizuálně omladit navíc i zhoršená kvalita vlasů a už si tak netroufnete na delší kadeře. Ostříhání sice rozhodně není s postupujícím věkem povinností, řadě žen ale kratší sestřih svědčí.

Sestříhaný účes s prostříhanou ofinou

Vrstvy zralým tvářím jednoznačně prospívají. Napomáhají dobře vyvážit účes od vrchních partií ke konečkům a měkce a přirozeně rámují tvář. Sestříhané vlasy nosí řada slavných hvězd, které se stále suverénně vyrovnají o dekády mladším kolegyním, jako třeba Sarah Jessica Parker nebo Julia Roberts.

Řiďte se při volbě sestřihu primárně kvalitou své kštice. Je-li jemná, upřednostněte tupý střih. Vrstvení jí dodá objem a pohyb. Máte-li stále bohaté a husté kadeře, můžete si dovolit i razantnější prostříhání. K tomuto účesu se skvěle hodí i lehčí prostříhaná ofina. Podobný účes si oblíbila i slavná modelka Heidi Klum.