KrásaVlasy

Trendy účesy pro ženy středního věku: Nápady pro rok 2023

Trendy účesy pro ženy středního věku: Nápady pro rok 2023

Prim pro letošní rok bude hrát přirozenost barev i stylingu. Důležitý je lesk vlasů. Ten jim dodají kvalitní kosmetické produkty, které vlasy vyživí a hydratují. Jen tak si zachovají svoji přirozenou vitalitu a krásu. Jaké účesy budou v letošním roce trendy?

Delší a dlouhé vlasy

Delší a dlouhé vlasy se snadno udržují a můžete je upravit do různých variací.

  • Hranatý Bob

Bob je účes, který se stále těší velké oblibě. Pokud i vy máte vlasy, které lze tímto způsobem upravit, můžete vyzkoušet jeho rovně střiženou variantu – hranatý Bob. Střih tohoto účesu je kratší a kolem krku rovný. Je ideální volbou pro jakýkoli typ vlasů. Jeho úprava vám mnoho práce nedá, drží si tvar sám. Vlasy můžete nechat hladké, nebo je lehce zvlnit, třeba pomocí kulmy nebo natáček.

  • Sestříhané vlnité mikádo

Také mikádo se drží na předních žebříčcích účesů. Vyzkoušejte třeba délku k bradě. Je to hravý účes, který vašim vlasům odlehčí. Zvlněné mikádo je hravé a zastupuje francouzskou eleganci.

  • Motýlí ofina

Tento účes je dokonalou volbou v případě, že máte polodlouhé nebo delší vlasy. Je jednoduchý a oceníte jeho praktičnost. Obličeji dodá svěží vzhled a je vhodnou volbou pro jakýkoli jeho tvar. Skvěle bude vypadat na vlasech, které jsou vlnité od přírody. Pro jeho údržbu nepotřebujete mnoho času. Po umytí vlasů stačí použít kulatý kartáč a ofinu přes něj vyfoukejte.

Krátké vlasy

I krátké vlasy nabízejí celou řadu variací. Jejich údržba je sice o něco málo pracnější, ale zaručuje dokonalý vzhled.

  • Pixie cut

Ideální střih pro krátké vlasy. Jak vypadá? Na krku a po stranách jsou vlasy kratší, v horní části naopak delší. Díky delším pramenům můžete vyzkoušet různé úpravy – vlasy se dají uhladit a pomocí gelu sčesat do zadní části nebo k boku. Rozverně bude vypadat jemný rozcuch. Tento střih je vhodný pro všechny typy vlasů. Lze jej použít jak pro vlasy rovné, tak i kudrnaté. Pro úpravu můžete využít i vlasový vosk určený pro styling

  • Bixie

Tento účes představuje kombinaci Pixie a výše zmiňovaného mikáda. Účes tohoto střihu bude hravý, nadčasový a velmi elegantní. Jeho linie je ukončená těsně pod ušima. I když tento účes patří do skupiny krátkých, můžete si u něj vymýšlet různé variance. Pomůže vám tupírování, žehlení nebo gelování. Pokud se u vás objevují první vrásky na čele, nechte si jemnou vrstvenou ofinu, která je zakryje.