Krása a módaVlasy

Účesy pro mastné vlasy: tyto 3 tipy vás okouzlí

Účesy pro mastné vlasy: tyto 3 tipy vás okouzlí

Mastné vlasy mohou mít spousty příčin. Patří mezi ně například dědičnost, stres, používání nevhodných šamponů nebo i to, že je pokožka vaší hlavy paradoxně příliš suchá. Jestliže jste majitelkou rychle se mastících vlasů, bude vás zajímat, jaké jsou možnosti účesů, které mastné vlasy dokážou skrýt. Podívejte se s námi na 3 nejvhodnější účesy pro vás a inspirujte se.

Vysoký culík

Jedním z vhodných účesů pro mastné vlasy je vysoký culík. Dokonce se doporučuje mít pro tento účes alespoň jeden den neumyté vlasy, protože potom lépe drží a vlasy na hlavě díky tomu neodstávají.

Vlasy vyčešte co nejvíce nahoru a sepněte tenkou gumičkou v barvě vašich vlasů. Boky uhlaďte, aby nikde netrčel žádný pramen a jestliže máte ofinu, sepněte ji sponkou nebo vysoký culík doplňte tenkou čelenkou.

Drdol

Je rychlý a vděčný účes, který se hodí pro mastné vlasy. Je na vás, zda drdol vyčešete vysoko nebo nízko. V každé poloze hlavy splní svůj účel.

Drdol můžete různě obměňovat a vyzkoušet vytvořit jej například z pletýnky.

Francouzská pletýnka

Jakmile se naučíte jednou zaplétat po francouzsku, máte vyhráno. Jelikož se účes tvoří těsně u pokožky hlavy, skryjete díky němu mastnotu i jiné vlasové nedostatky.

Neobávejte se toho, že byste vypadala příliš dětinsky. Francouzská pletýnka sluší všem bez ohledu na věk. Můžete vyzkoušet i dva francouzské copánky vedle sebe. Tento look vypadá skvěle například na letním festivalu nebo párty v kombinaci se slunečními brýlemi a ležérním outfitem.

Jaké účesy pro mastné vlasy jsou tabu?

Představili jsme vám 3 tipy na ty nejvhodnější účesy pro mastné vlasy.

Jak je to ale naopak aneb jaké účesy se na mastné vlasy nehodí?

  • Naprosto nevhodné jsou účesy s ofinou, protože ta se mastní ze všeho nejdříve. Ženy se sklonem k mastným vlasům by se měly ofině dokonce naprosto vyhnout a nechat si své kadeře narůst do délky. Není větší faux pas, než mastná patka na čele.
  • Dalším tabu pro vás budou účesy s pěšinkou uprostřed hlavy, protože mastné vlasy tímto způsobem nijak neskryjete.