Krása a móda

Dioptrické brýle pro kulatý obličej: Tipy pro rok 2024

Dioptrické brýle pro kulatý obličej: Tipy pro rok 2024

Dioptrické brýle se staly neodmyslitelnou součástí života mnoha z nás. Výběr správných dioptrických brýlí však dokáže být pořádné dilema. Jaké brýle zvolit pro kulatý obličej?

Kulatý obličej má krásně zaoblené linie, takže neuškodí zvolit brýle, které mu dodají trochu tvrdosti a vyváží proporce. Pro kulatý obličej jsou nejvhodnější tvary brýlí:

  • čtvercové
  • obdélníkové
  • motýlí (butterfly)

Tyto tvary pomáhají opticky protáhnout obličej.

Zvolte brýle s větším rámem, který bude mít širší horní část a užší spodní část. To pomůže vyvážit proporce obličeje a vytváří iluzi delšího obličeje. Zároveň se vyhněte brýlím s kulatým rámem.

Dalším faktorem při výběru brýlí pro kulatý obličej je délka nosníku. Zvolte si brýle s delším nosníkem, který je umístěn blíže k očím, což pomůže opticky zúžit obličej.

Kde koupit dioptrické brýle

V současné době existuje mnoho optických salonů a online obchodů, které nabízejí široký výběr brýlí různých tvarů a stylů. V online obchodech si můžete snadno prohlédnout a vybrat různé modely brýlí přímo z pohodlí vašeho domova. Před objednáním brýlí si nechejte přemeřit zrak, aby nové brýle přesně odpovídaly vašim potřebám.

S kým se poradit při výběru brýlí?

Při výběru brýlí si nechejte poradit od odborníka v optice. Ten vám pomůže s výběrem správného tvaru brýlí právě pro vaše proporce a zvolí nejvhodnější skla pro vaše oční vady.

Shrnutí

  • Vyhněte se kulatému tvaru brýlí
  • Zvolte obroučky ve tvaru čtverce, obdélníku, či takzvaných motýlích křídel
  • Nechte si poradit od odborníka