Vlasy

Trvalá na vlasy a její cena: Kolik stojí tato úprava v roce 2024

Trvalá na vlasy a její cena: Kolik stojí tato úprava v roce 2024

Trvalá představuje stále oblíbený druh úpravy vlasů. Co vás v kadeřnictví čeká a kolik za tento „zákrok“ vlastně zaplatíte?

Kolik stojí v současné době v kadeřnictví trvalá

Cena trvalé se samozřejmě odvíjí od podmínek konkrétního salónu a také od toho, co budete po kadeřnici vlastně požadovat. Kalkulaci tak ovlivní především:

  • délka vlasů
  • použité prostředky
  • doplňující péče

Při pohledu do veřejně dostupných ceníků současných kadeřnictví nicméně můžeme velmi obecně říci, že trvalá na dlouhých vlasech vyjde na cca 600 až 800 Kč.

Není to ale jediná možnost, jak získat vysněnou kudrnatou hřívu. Přípravek pro vytvoření kudrlin pořídíte i v drogerii. Trvalá „z krabičky“ vyjde na cca 100 Kč.

Proč na trvalé určitě nešetřit

Pokud vás napadá, že ušetříte tím, že si trvalou zkusíte udělat doma sama, spíše byste si to měla rozmyslet. Kadeřníci podobné domácí „pokusy“ nedoporučují, neboť si můžete zásadně poškodit vlasy.

Trvalá pro vaši kštici představuje velmi náročný proces. Její podstatou je totiž chemická přeměna hmoty vlasu. Dochází konkrétně k trvalému přebudování keratinových struktur. Vynalezen byl tento proces už v roce 1939 a výrazně se jeho princip od té doby nezměnil.

Musíte tak počítat s tím, že ačkoli trvalá pramenům dodá texturu, tvar a objem, podepíše se v negativním slova smyslu na jejich kvalitě. Což zároveň znamená, že pro každé vlasy určitě není vhodná a měla byste na posouzení odborníkovi nechat, zda se to týká i vás.

Jak se dělá trvalá

Podstatou je natočení jednotlivých pramenů na natáčky a nanesení ondulačního roztoku. Hlavní složkou, která se v jeho případě postará o přeskupení struktury, je kyselina thioglykolová, která se zasadí o rozpojení disulfidových vazeb.

Následuje proces tzv. fixace neboli ustalování pomocí aplikování speciálního ustalovače. Ten má za cíl upevnit tvarování a obsahuje coby hlavní chemikálii 1% až 2% peroxid vodíku.