Vlasy

Balayage pro blond vlasy: 3 rady, jak ji nosit

Balayage pro blond vlasy: 3 rady, jak ji nosit

Balayage je oblíbenou kadeřnickou technikou. V čem spočívá a jakým způsobem ji vkusně začlenit do blond vlasů?

Jak na balayage na blond vlasech

Balayage je moderní melírovací technikou. Nejčastěji se provádí na tmavých vlasech, do kterých se vytvářejí jemné blond pramínky. Nicméně můžete zvolit i opačný postup, kdy do blond základu přidáte tóny tmavší.

Výhodou tohoto způsobu úpravy vaší kštice je jednak to, že je velmi bezúdržbový. Na balayage nejsou patrné odrosty. Navíc se jedná o vysoce originální styling. Kadeřník míchá barvu individuálně a nanáší ji podle požadovaného efektu na vlasech konkrétní zákaznice. Lze tak říci, že i shodná barva může na dvou různých ženách vypadat odlišně.

Pokud si přejete ještě jemnější barevný výsledek, který ale bude stále plný hloubky i textury, můžete využít také technologii babylights. Ta na rozdíl od balayage nevytváří tak silný kontrast, ale pouze kadeře jemně prosvětluje.

Které odstíny použít pro blond balayage

Jaké odstíny použít? V zásadě můžete původní blond smíchat s:

  • světlejší hnědou
  • dalšími odstíny blond

Co se týče odstínů, které se pro tento účel hodí, výběr je prakticky neomezený, záleží jen na tom, jaké podtóny jsou lichotivé pro vaši pokožku v kombinaci s barvou očí a přirozeným odstínem vlasů.

Použít tak můžete mimo jiné studené odstíny:

  • ledovou blond
  • platinovou blond
  • popelavou blond

Případně vyzkoušejte teplé tóny:

  • karamelová blond
  • medová blond
  • jahodová blond

Pokud si svým barevným typem nejste jista, případně chcete volit univerzálně slušivý odstín, sáhněte po neutrální blond. To jsou odstíny jako béžová nebo krémová. Ty nejsou ani jednoznačně chladné, ale postrádají i zřetelně teplý podtón. Jsou tedy velice lichotivé pro každou ženu.

Studeným až neutrálním odstínem také může být kdysi zatracovaná špinavá blond. Přidáním zlatavého podtónu lze tento odstín proteplit, popelavý odstín mu dodá spíše chladnější vyznění. Pro skutečně dokonalý výsledek se obraťte na svého kadeřníka.